K, 1.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1928. aastal: esimene naislendur reisilennuki juhina

Postimees
Postimees 1928. aastal: esimene naislendur reisilennuki juhina
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lady Heath - Sophie Catherine Theresa Mary Peirce-Evans (1896-1939).
Lady Heath - Sophie Catherine Theresa Mary Peirce-Evans (1896-1939). Foto: Wikipedia.org

Tuntud Inglise naislendur lady Heath jõudis reedel Hollandi Fokker-Jupiter reisilennuki juhiistmel Croydoni lennuväljale. Lennukil oli 15 reisijat.

Kuigi lady Heath ametlikult juhi abi oli, juhtis ta kuuldavasti lennukit kogu tee Amsterdamist Londoni ja on seega esimene naine, kes suurt reisilennukit juhtinud. See oli tema kolmas tööpäev reisilennukil: kolmapäeval lendas ta Amsterdamist Pariisi ja teisipäeval Brüsseli. Reede õhtul lendas ta Croydoni lennuväljalt tagasi Amsterdami ja esmaspäeval kavatseb ta Zürichi lennata.

Lady Heath’i eesmärgiks on kogemusi saada enne suurt 20 000 miili pikkust lendu Hollandist Bataaviasse ja tagasi, mis sügisel korraldatakse. Holland saadab selle lennuliini avamiseks neli suurt reisilennukit teele ja lady Heath lendab kaasa viienda Fokker-tüüpi kolme Armstrong-Siddeley mootoriga lennuki juhina. Tema lennukil lendab teiste reisijate hulgas kaasa tuntud Hollandi sõjaväelane kindral Snyder.

Varem on lady Heath’il kogemusi peaasjalikult kerglennukite alal, millega ta palju tähelepanu äratanud lendusid teinud.

PM 29.07.1928

Märksõnad
Tagasi üles