Sisukord
Kultuur
Tänane leht
29.07.2015
Eesti Palju õnne Ekseko farm pääses rangeimast piirangutsoonist Horoskoop Male Mälumäng Dilbert Üks siga võib tappa tööstuse Tagakülg Esikülg 29. juuli Metssigade küttimine seakatku ei hävita Tartus hukkus veoki ja sõiduauto kokkupõrkes inimene Narva Aleksandri kirik esialgu haamri alla ei lähe Eesti lühiuudised Vene telesaade nimetas ETV+ propagandakanaliks Kruuse palub raha valmis panna Majandus Üks siga võib tappa tööstuse Metssigade küttimine seakatku ei hävita Majanduse lühiuudised Külm ilm peletab eestlased Türki Õlletootmine on üsna tulus äri Kruuse palub raha valmis panna Välismaa Türgi tunneb ohtu mitmest suunast Neljal korral viiest on olnud kutsujaks Türgi Välismaa lühiuudised Nädal, mis muutis Türgit Arvamus Kaido Pihlakas: kas Eesti vajab sõjakohut? Olev Remsu: kolm kohtumist Baikalimaal Erkki Bahovski: kelle jutt loeb? Juhtkiri: Türgi astub Islamiriigi vastu Postimees 1928. aastal: esimene naislendur reisilennuki juhina Rein Veidemann: Eesti humanitaaria loojang Päeva Karikatuur Lugejate kirjad: katk ratsutab ringi Kultuur Naerutav kurbmäng Villa Müllerbecki õuel Kümnes tARTuFF pakub publikule tasuta armastust Sport Kert Toobal: kodakondsuse vahetamisest, konkurentsist ja heast naisest Spordi lühiuudised Almatõ võitleb suure Pekingi ja Borati müüdiga Tallinn Pirita klooster sai eile katuse alla AK Naerutav kurbmäng Villa Müllerbecki õuel Tartu Turistid Tartus – miks nad otsustasid meile külla tulla? Tartus ajab üks ummik teist taga Luterlased valmistuvad pagulaste tulekuks Grafitikunstnik lisas Heli Läätsele kaaslasi Tartu botaanikaaias tegutsesid pikanäpumehed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Naerutav kurbmäng Villa Müllerbecki õuel

3 min lugemist
Ekskriminaalist celebrity Vic ( Marko Matvere)ja tema mänedzer (Lauri Liiv) Vahemereks muudetud Kaarna järve ääres FOTO: Toomas Tuul

Ta tegi seda jälle. Nii kõlab mu tunnustus lavastaja Roman Baskini järjekordsele meistriteosele pärast Rakvere linnuses lavastatud «Hamletit» ja Kõue mõisas selgi suvel nähtavat «Preili Julie’d». Kuid olgem täpsed: kokku peavad saama geniaalne näitekirjanik, vaatajaid kütkestav tekst, rolli kehastamiseks pühendunud näitlejad ning lavastaja, kes selle teksti leiab, näitlejad valib ja uueks, lavastuslikuks tervikuks loob.

Tellijale Tellijale

Ja «Miljonite lemmikus» on nad kokku saanud. Sir Alan Ayckbourni kohta loeme, et elavatest inglise draamakirjanikest on tema teoseid Shakespeare’i kõrval enim lavastatud. Joel Sanga tõlkijameisterlikkust aimub inglise huumori ja (enese)iroonia nüansirikkas ülekandes eesti keelde. Lavastuse tehniline nõudlikkus väljendub selles, et teatriversioon eeldab basseini lavale toomist. Villa Müllerbeckil on see looduslikult olemas Kaarna järve näol, millest väike segment eraldatud hotelli külalistele. Tükk nõuab aga, et basseini uputakse lausa mitu korda, nii et lavastaja on pidanud mustkunstnikuna välja mõtlema, kuidas selles uppumises näitlejad ikka ellu jääksid.

Lugu ise on pöörane, nagu on televisioon oma kommertslike telešõude ja inimliku huvi kaubaks muutmisega – sest vaadatavusest sõltub reklaamitulu – pööranud segi inimeste elud ning nende tähenduse. Tühisustest saavad tähed, röövlitest kangelased, tõelised kangelasteod aga ununevad, kui neis puuduvad dramaatilised järellood. Ühte niisugust püüabki taasluua tohutust menust unistav saatejuht Jill Rillington (Merle Palmiste), kui ta viib kokku seitseteist aastat tagasi pangaröövi käigus süütu telleri Nancy pantvangi võtnud ja rüselemise käigus teda näkku tulistanud Vic Parksi (Marko Matvere) ning röövlit politsei tulekuni kinni hoidnud Douglas Beechey (Henrik Normann).

28.07.2015 30.07.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto