Sisukord
Välismaa
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Türgi tunneb ohtu mitmest suunast

3 min lugemist
Mälestustseremoonia İstanbulis Türgi politseinikule, kelle tapmises süüdistab Ankara kurdi mässulisi. FOTO: SCANPIX

«NATO-l on kohustus kaitsta Türgi-Süüria ja Türgi-Iraagi piiri,» ütles BBC vahendusel Türgi peaminister Ahmet Davutoğlu, kelle kodumaa initsiatiivil kutsuti eile Brüsselis erakorraliselt kokku NATO liikmesriikide suursaadikud. Nimelt lubab alliansi põhikirja artikkel neli, et kui keegi liitlastest tunnetab ohtu oma territoriaalsele terviklikkusele, on tal õigus kutsuda kokku Põhja-Atlandi nõukogu.

Tellijale

Seda Ankara tegigi, viidates hiljuti Türgi pinnal toimunud rünnakutele, millest ohvriterohkeim oli 32 inimelu nõudnud enesetapurünnak möödunud nädala esmaspäeval Suruçis Süüria piiri lähedal. Viimase korraldamises kahtlustavad Türgi võimud nn Islamiriiki, mis on Türgi naaberriikides Iraagis ja Süürias ulatuslikke alasid hõivanud ja seal välja kuulutanud nn islamikalifaadi. Ka viitas Türgi nõukogu kokku kutsudes kurdi mässuliste rünnakutele.

«Me mõistame valjult hukka terrorirünnakud Türgi vastu,» seisis NATO suursaadikute eilses ühisavalduses. «Terrorism kujutab otsest ohtu NATO riikide julgeolekule ning rahvusvahelisele stabiilsusele ja õitsengule. See on globaalne oht, mis ei tunne piire, rahvust ega religiooni ning mille esitatava väljakutsega peab rahvusvaheline kogukond koos võitlema ja seda takistama.»

28.07.2015 30.07.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto