T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Metssigade küttimine seakatku ei hävita

Indrek Mäe
, reporter
Metssigade küttimine seakatku ei hävita
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kuigi keskkonnaministeeriumi hinnangul ei takista ükski seadus metssigu küttida, võib nende küttimine kaasa tuua teisi probleeme, tõkestamata seejuures Aafrika seakatku levikut soovitud määral.

«Metssigade küttimine ja ajujahi pidamine on igati seaduslik ka praegu, kuid praktilise poole pealt ei pruugi see seakatku levikut tõkestada,» ütles keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Berit-Helena Lamp. «Eesti on piisavalt suur ja kõiki metssigu ei suudeta niikuinii üles leida ning lõppude lõpuks tuleks tegelda ka seakorjustega,» kirjeldas ta küttimise suurendamisega kaasnevaid probleeme.

Keskkonnaagentuur annab jahimeestele soovitusi, kuid kütitavate sigade arvu määravad kohalikud jahindusnõukogud. Keskkonnaministeeriumi teatel pole metssigade arvukuse vähendamine aga seakatku leviku tõkestamisega otseses seoses, kuna see võib edasi kanduda ka muudel viisidel.

Märksõnad
Tagasi üles