Sisukord
Arter
Tänane leht
01.08.2015
Eesti Mälumäng Saaremaa taganurgast on saanud Kamtšatka Dilbert Horoskoop Male Palju õnne tagumine külg Hüvasti, Eesti eestkõneleja! Põhikooli lõpueksamid muutmisele Endel Lippmaa mälestuseks Mobiilne seapõleti Hurikan 1000E Eesti lühiuudised Uus katkujuhtum Valgamaal Eesti lühiuudised Merevägi katsetab allveerelva Majandus Katk laostab ka lihatööstust Välismaa Erdoğani ohtlik mäng Zimbabwe nõuab Ühendriikidelt lõvitapjast hambaarsti väljaandmist Valedes kätes Ahvenamaa on kui laetud relv Välismaa lühiuudised Arvamus Jelena Skulskaja: inimesed ja loomad Postimees 1911. aastal: pädagogika-klassid tuleb ära kaotada Rändrektor ja fantastiline Eesti Peeter Langovits: tagasivaade. Baltica ’95 Gianni – kingitus Eesti võrkpallile Kus on peatoimetaja pea? Erdoğani ohtlik mäng Juhtkiri: ühed eksamid, mitte eksamimaraton Nils Niitra: inimene looduse vastu Päeva karikatuur Ukraina sõjamees: «Mõrtsukatel puudub au ja südametunnistus» Kultuur Jälgi Seto kuningriigi päeva Postimehe veebis Cruise jääb uues filmis külma kätte Sport Tänak: jäänud on vaid võimalus sõita häid aegu Spordi lühiuudised Gianni – kingitus Eesti võrkpallile Maailma kalleim jalgpallur läks kaduma Peking sai taas olümpia korraldamise õiguse, Rios võetakse kasutusele erakordsed turvameetmed Mis toimub F1 suvepausil? Arter 30 aastat hiljem jooksutrennis Elamus Eestist Horoskoop Poirot paneb hallid ajurakud taas tööle Arter soovitab Kus on moe kodu? Setomaa kuninglik toidusalv Vaiko Eplik: «Sa oled ka alkohoolik, jah?» Tehke järele: 71-aastaselt Euroopa meistriks! Toidublogi: Nizza salat Eesti moodi Hiiumaa üllatused Aarne Valmis: müügiedu tagab kõhutunne Luksautoga Kesk-Aasia vaeses riigis Limnoloogias tahavad ka muuseumieksponaadid süüa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elamus Eestist

1 min lugemist
Priit Pullerits. FOTO: Margus Ansu

Kas märkasite, kuidas kolmapäevases Postimehes sattusid kõrvuti kaks suurt, lausa rasvast pealkirja: vasakul leheküljel «Külm ilm peletab eestlased Türki» ja paremal küljel «Türgi tunneb ohtu mitmelt poolt»? Jääb loota, et need, keda ilm peletab Türki, jõudsid paremalt küljelt lugeda, mida seal karta tasub.

Tellijale Tellijale

Tõepoolest, ei tasu nüüd nii meeleheitlikult ka ilmasõltlaseks hakata, et ummisjalu, ohte eirates, soojale maale tormata. Jah, räägin mõneti endast lähtuvalt, sest olen üks neist, kes vahepeal vägagi kiusama hakanud lõunamaale reisimise mõtte lõpuks peast heitis. Maakera võib tiirelda ümber päikese, aga oma elu mitte. Elada tuleb osata ikkagi iga ilmaga. Kas suutmatus seda teha ei näita teatavat abitust ja saamatust?

Elamusi saab ka Eestimaalt. Selleks tuleb vaid õige pisut sisseharjunud elutrajektoorilt kõrvale kalduda. Olen pea igal suvel käinud puhkamas Hiiumaal. Selleks tuleb sõita läbi Haapsalu. Just: sõita läbi, ei enamat. Seda, ja üksnes seda, olen ka alati teinud. Aga tänavu, Hiiumaalt naastes, otsustasin linnas peatuda pikemalt, kui on vaja bensiinipaagi täitmiseks.

31.07.2015 03.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto