Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Elamus Eestist

Priit Pullerits. FOTO: Margus Ansu

Kas märkasite, kuidas kolmapäevases Postimehes sattusid kõrvuti kaks suurt, lausa rasvast pealkirja: vasakul leheküljel «Külm ilm peletab eestlased Türki» ja paremal küljel «Türgi tunneb ohtu mitmelt poolt»? Jääb loota, et need, keda ilm peletab Türki, jõudsid paremalt küljelt lugeda, mida seal karta tasub.

Tellijale Tellijale

Tõepoolest, ei tasu nüüd nii meeleheitlikult ka ilmasõltlaseks hakata, et ummisjalu, ohte eirates, soojale maale tormata. Jah, räägin mõneti endast lähtuvalt, sest olen üks neist, kes vahepeal vägagi kiusama hakanud lõunamaale reisimise mõtte lõpuks peast heitis. Maakera võib tiirelda ümber päikese, aga oma elu mitte. Elada tuleb osata ikkagi iga ilmaga. Kas suutmatus seda teha ei näita teatavat abitust ja saamatust?

Elamusi saab ka Eestimaalt. Selleks tuleb vaid õige pisut sisseharjunud elutrajektoorilt kõrvale kalduda. Olen pea igal suvel käinud puhkamas Hiiumaal. Selleks tuleb sõita läbi Haapsalu. Just: sõita läbi, ei enamat. Seda, ja üksnes seda, olen ka alati teinud. Aga tänavu, Hiiumaalt naastes, otsustasin linnas peatuda pikemalt, kui on vaja bensiinipaagi täitmiseks.

31.07.2015 03.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto