Sisukord
Eesti
Postimees
31.07.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne ​Aaviksoo sai rektorikoha Ligi: olen väga rahul Naissaar pakub nii maasikaid kui ka sõjaajalugu Eesti lühiuudised lk 3 Majanduse lühiuudised Naabrid tunnevad külavanemale katku pärast kaasa Teadlane seataudist: katku püsimine vaid metsas mõjus uinutavalt Katkuseast saab energiat Sealiha toidulaualt ei kao Majandus Baltika sai poole aastaga miljoni kahjumit Sealiha toidulaualt ei kao Välismaa Leid ei lahenda veel saladust Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: Sigade hukk ja inimeste nutt Postimees 1932. aastal: täna Saksa riigipäeva valimised Hanneli Rudi: lihtsalt masendav Päeva karikatuur Eerik-Niiles Kross: reetmine nr 8 Henrik Roonemaa: suur võidusõit – Ansip Clarksoni vastu Kultuur Intsikurmu ei ole Positivus Valgust otsiv Ekke Moor Sport Varrak jätkab Kalev/Cramos Spordi lühiuudised EMi ootuses: Hallik lubab pealt panna, Kangur tahab häid mälestusi Tänak: meid pidurdab vaid kogemuste puudus Üheksakesi poolfinaali püüdma Tarbija Naissaar pakub nii maasikaid kui ka sõjaajalugu Tartu Puhkpillimuusika avab kultuurihoone fotoaknad Reedest mürtsuvad Tartu kesklinnas pillid Geneetik: Angelmani lapsed vajavad lõputa tegevust Inglinäoga tüdruk ei leia sõnu ega und Tartu puukooli vanas roosiaias vohab umbrohi Tänavaremont kestab kavandatust aasta kauem Indrek Koseri positiivne Tammeka Inglinäoga tüdruk ei leia sõnu ega und Noor neiu patrullib Tartu tänavail Vaenuõhutamisega me kaugele ei jõua Jala käimine on Tartus raskeks tehtud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teadlane seataudist: katku püsimine vaid metsas mõjus uinutavalt

4 min lugemist

Kuni eile hommikuni olid Tartumaa farmid Aafrika seakatkust veel puutumata, ent kui taud maakonda jõudis, siis kohe suurfarmi – hukkamisele läheb 1200 kodusiga. Maaülikooli professori hinnangul võis taudi jõudmist suurematesse sigalatesse aga ette näha.

Tellijale Tellijale

Kui senised Aafrika seakatku juhtumid puudutasid sadu loomi, siis nüüd juba rohkem kui tuhandet. Puhja vallas Rämsi külas asuva osaühingu Heko Põld nakatunud seafarmist asub aga linnulennult poole kilomeetri kaugusel veel Tiku Talu sigala, kus peab oma saatuse pärast muretsema 4000–4500 kärssnina.

Aafrika seakatku jõudmine Lääne-Tartumaale pole siiski üllatav – samast piirkonnast on saadud tõve levikule kinnitust ka metssigadelt. Ja kõrval asub ju Viljandimaa, kus diagnoositi äsja ülinakkav taud kodusigadel.

30.07.2015 01.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto