Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (45) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Peeter Langovits: tagasivaade. Baltica ’95

2 min lugemist
VIII rahvusvaheline folkloorifestival Baltica ´95 FOTO: Peeter Langovits
Tellijale

Teel bussiga Riiga avastasin lehest The Baltic Times loo folkloorifestivalist Baltica 2015. Lätis toimuvast suurüritusest meil ei räägitud, küll aga viis lugu mind mõtetes 20 aastat tagasi, mil globaliseerumine polnud võtnud praegust mõõdet ning pärast iseseisvumist püüti laiemalt oma esivanemate pärandit tutvustada ja saada osa teistest kultuuridest. Aastatega oleme saanud folgirahvaks, meie folgifestivalid löövad publikurekordeid, noorte seas on popp pöörduda oma juurte poole.

UNESCO raames tegutseva rahvuskultuuri organisatsiooni CIOFF egiidi all on Balticat peetud Balti riikides alates 1987. aastast. VIII rahvusvaheline folkloorifestival Baltica ’95 toimus juulis Eestis kolmandat korda, varem oli meil au seda korraldada 1989. ja 1992. aastal. Festivali, mille sihiks rahvuskultuuri säilitamine ja oma kodukandi pärandi põlvest põlve edasikandmine, omapäraks oli seegi, et rahvatantse ja -laule esitati võimalikult autentselt, töötlemata kujul, nii nagu seda tegid esivanemad.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto