Sisukord
Arvamus
Postimees
01.08.2015
Eesti Mälumäng Saaremaa taganurgast on saanud Kamtšatka Dilbert Horoskoop Male Palju õnne tagumine külg Hüvasti, Eesti eestkõneleja! Põhikooli lõpueksamid muutmisele Endel Lippmaa mälestuseks Mobiilne seapõleti Hurikan 1000E Eesti lühiuudised Uus katkujuhtum Valgamaal Eesti lühiuudised Merevägi katsetab allveerelva Majandus Katk laostab ka lihatööstust Välismaa Erdoğani ohtlik mäng Zimbabwe nõuab Ühendriikidelt lõvitapjast hambaarsti väljaandmist Valedes kätes Ahvenamaa on kui laetud relv Välismaa lühiuudised Arvamus Jelena Skulskaja: inimesed ja loomad Postimees 1911. aastal: pädagogika-klassid tuleb ära kaotada Rändrektor ja fantastiline Eesti Peeter Langovits: tagasivaade. Baltica ’95 Gianni – kingitus Eesti võrkpallile Kus on peatoimetaja pea? Erdoğani ohtlik mäng Juhtkiri: ühed eksamid, mitte eksamimaraton Nils Niitra: inimene looduse vastu Päeva karikatuur Ukraina sõjamees: «Mõrtsukatel puudub au ja südametunnistus» Kultuur Jälgi Seto kuningriigi päeva Postimehe veebis Cruise jääb uues filmis külma kätte Sport Tänak: jäänud on vaid võimalus sõita häid aegu Spordi lühiuudised Gianni – kingitus Eesti võrkpallile Maailma kalleim jalgpallur läks kaduma Peking sai taas olümpia korraldamise õiguse, Rios võetakse kasutusele erakordsed turvameetmed Mis toimub F1 suvepausil? Arter 30 aastat hiljem jooksutrennis Elamus Eestist Horoskoop Poirot paneb hallid ajurakud taas tööle Arter soovitab Kus on moe kodu? Setomaa kuninglik toidusalv Vaiko Eplik: «Sa oled ka alkohoolik, jah?» Tehke järele: 71-aastaselt Euroopa meistriks! Toidublogi: Nizza salat Eesti moodi Hiiumaa üllatused Aarne Valmis: müügiedu tagab kõhutunne Luksautoga Kesk-Aasia vaeses riigis Limnoloogias tahavad ka muuseumieksponaadid süüa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peeter Langovits: tagasivaade. Baltica ’95

2 min lugemist
VIII rahvusvaheline folkloorifestival Baltica ´95 FOTO: Peeter Langovits
Tellijale Tellijale

Teel bussiga Riiga avastasin lehest The Baltic Times loo folkloorifestivalist Baltica 2015. Lätis toimuvast suurüritusest meil ei räägitud, küll aga viis lugu mind mõtetes 20 aastat tagasi, mil globaliseerumine polnud võtnud praegust mõõdet ning pärast iseseisvumist püüti laiemalt oma esivanemate pärandit tutvustada ja saada osa teistest kultuuridest. Aastatega oleme saanud folgirahvaks, meie folgifestivalid löövad publikurekordeid, noorte seas on popp pöörduda oma juurte poole.

UNESCO raames tegutseva rahvuskultuuri organisatsiooni CIOFF egiidi all on Balticat peetud Balti riikides alates 1987. aastast. VIII rahvusvaheline folkloorifestival Baltica ’95 toimus juulis Eestis kolmandat korda, varem oli meil au seda korraldada 1989. ja 1992. aastal. Festivali, mille sihiks rahvuskultuuri säilitamine ja oma kodukandi pärandi põlvest põlve edasikandmine, omapäraks oli seegi, et rahvatantse ja -laule esitati võimalikult autentselt, töötlemata kujul, nii nagu seda tegid esivanemad.

31.07.2015 03.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto