Sisukord
Eesti
Postimees
01.08.2015
Eesti Mälumäng Saaremaa taganurgast on saanud Kamtšatka Dilbert Horoskoop Male Palju õnne tagumine külg Hüvasti, Eesti eestkõneleja! Põhikooli lõpueksamid muutmisele Endel Lippmaa mälestuseks Mobiilne seapõleti Hurikan 1000E Eesti lühiuudised Uus katkujuhtum Valgamaal Eesti lühiuudised Merevägi katsetab allveerelva Majandus Katk laostab ka lihatööstust Välismaa Erdoğani ohtlik mäng Zimbabwe nõuab Ühendriikidelt lõvitapjast hambaarsti väljaandmist Valedes kätes Ahvenamaa on kui laetud relv Välismaa lühiuudised Arvamus Jelena Skulskaja: inimesed ja loomad Postimees 1911. aastal: pädagogika-klassid tuleb ära kaotada Rändrektor ja fantastiline Eesti Peeter Langovits: tagasivaade. Baltica ’95 Gianni – kingitus Eesti võrkpallile Kus on peatoimetaja pea? Erdoğani ohtlik mäng Juhtkiri: ühed eksamid, mitte eksamimaraton Nils Niitra: inimene looduse vastu Päeva karikatuur Ukraina sõjamees: «Mõrtsukatel puudub au ja südametunnistus» Kultuur Jälgi Seto kuningriigi päeva Postimehe veebis Cruise jääb uues filmis külma kätte Sport Tänak: jäänud on vaid võimalus sõita häid aegu Spordi lühiuudised Gianni – kingitus Eesti võrkpallile Maailma kalleim jalgpallur läks kaduma Peking sai taas olümpia korraldamise õiguse, Rios võetakse kasutusele erakordsed turvameetmed Mis toimub F1 suvepausil? Arter Poirot paneb hallid ajurakud taas tööle Arter soovitab Kus on moe kodu? Setomaa kuninglik toidusalv Vaiko Eplik: «Sa oled ka alkohoolik, jah?» Tehke järele: 71-aastaselt Euroopa meistriks! Toidublogi: Nizza salat Eesti moodi Hiiumaa üllatused Aarne Valmis: müügiedu tagab kõhutunne Luksautoga Kesk-Aasia vaeses riigis Limnoloogias tahavad ka muuseumieksponaadid süüa Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Hüvasti, Eesti eestkõneleja!

2 min lugemist
Akadeemik Endel Lippmaa FOTO: Peeter Langovits

Käes on see päev, mil Eesti võiks leinamärgi ning austusavaldusena langetada lipu poolde vardasse. Kas või sümboolselt. Sest igavikuteile on lahkunud üks tema suurmehi.

Tellijale

Rahvaküsitlusel ongi Endel Lippmaa valitud Eesti 20. sajandi saja suurkuju hulka. Eesti teaduse lipulaeva kõrval oli akadeemik Lippmaa ka üks Eesti iseseisvuse taastamise vedureist. Strateeg ja taktik ühes isikus nii Rahvarindes kui ka Eesti Kongressis, aga ka ministrina Edgar Savisaare ja Tiit Vähi valitsuses.

Kui Lippmaa klassivend ja sõber, president Lennart Meri rääkis Eesti suureks nii oma raamatutes kui ka neile järgnenud poliitilises tegevuses, siis Lippmaa kõneles Eesti eest ja Eestiga täppisteadlasele omaste faktide, dokumentide, mõtteliste eksperimentide ning range loogika keeles. Lippmaaga võidi vaielda, aga tema vastu ei saanud keegi. Ta oli võitleja par excellence. Kirglik ja järjekindel, ütlemistes otsekohene ja valmis lõikavaks irooniaks. Häda rumalusele, kui see Lippmaale jalgu juhtus jääma.

31.07.2015 03.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto