Sisukord
Eesti
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Hüvasti, Eesti eestkõneleja!

2 min lugemist
Akadeemik Endel Lippmaa FOTO: Peeter Langovits

Käes on see päev, mil Eesti võiks leinamärgi ning austusavaldusena langetada lipu poolde vardasse. Kas või sümboolselt. Sest igavikuteile on lahkunud üks tema suurmehi.

Tellijale

Rahvaküsitlusel ongi Endel Lippmaa valitud Eesti 20. sajandi saja suurkuju hulka. Eesti teaduse lipulaeva kõrval oli akadeemik Lippmaa ka üks Eesti iseseisvuse taastamise vedureist. Strateeg ja taktik ühes isikus nii Rahvarindes kui ka Eesti Kongressis, aga ka ministrina Edgar Savisaare ja Tiit Vähi valitsuses.

Kui Lippmaa klassivend ja sõber, president Lennart Meri rääkis Eesti suureks nii oma raamatutes kui ka neile järgnenud poliitilises tegevuses, siis Lippmaa kõneles Eesti eest ja Eestiga täppisteadlasele omaste faktide, dokumentide, mõtteliste eksperimentide ning range loogika keeles. Lippmaaga võidi vaielda, aga tema vastu ei saanud keegi. Ta oli võitleja par excellence. Kirglik ja järjekindel, ütlemistes otsekohene ja valmis lõikavaks irooniaks. Häda rumalusele, kui see Lippmaale jalgu juhtus jääma.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto