Sisukord
Sport
Tänane leht
01.08.2015
Eesti Mälumäng Saaremaa taganurgast on saanud Kamtšatka Dilbert Horoskoop Male Palju õnne tagumine külg Hüvasti, Eesti eestkõneleja! Põhikooli lõpueksamid muutmisele Endel Lippmaa mälestuseks Mobiilne seapõleti Hurikan 1000E Eesti lühiuudised Uus katkujuhtum Valgamaal Eesti lühiuudised Merevägi katsetab allveerelva Majandus Katk laostab ka lihatööstust Välismaa Erdoğani ohtlik mäng Zimbabwe nõuab Ühendriikidelt lõvitapjast hambaarsti väljaandmist Valedes kätes Ahvenamaa on kui laetud relv Välismaa lühiuudised Arvamus Jelena Skulskaja: inimesed ja loomad Postimees 1911. aastal: pädagogika-klassid tuleb ära kaotada Rändrektor ja fantastiline Eesti Peeter Langovits: tagasivaade. Baltica ’95 Gianni – kingitus Eesti võrkpallile Kus on peatoimetaja pea? Erdoğani ohtlik mäng Juhtkiri: ühed eksamid, mitte eksamimaraton Nils Niitra: inimene looduse vastu Päeva karikatuur Ukraina sõjamees: «Mõrtsukatel puudub au ja südametunnistus» Kultuur Jälgi Seto kuningriigi päeva Postimehe veebis Cruise jääb uues filmis külma kätte Sport Tänak: jäänud on vaid võimalus sõita häid aegu Spordi lühiuudised Gianni – kingitus Eesti võrkpallile Maailma kalleim jalgpallur läks kaduma Peking sai taas olümpia korraldamise õiguse, Rios võetakse kasutusele erakordsed turvameetmed Mis toimub F1 suvepausil? Arter 30 aastat hiljem jooksutrennis Elamus Eestist Horoskoop Poirot paneb hallid ajurakud taas tööle Arter soovitab Kus on moe kodu? Setomaa kuninglik toidusalv Vaiko Eplik: «Sa oled ka alkohoolik, jah?» Tehke järele: 71-aastaselt Euroopa meistriks! Toidublogi: Nizza salat Eesti moodi Hiiumaa üllatused Aarne Valmis: müügiedu tagab kõhutunne Luksautoga Kesk-Aasia vaeses riigis Limnoloogias tahavad ka muuseumieksponaadid süüa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peking sai taas olümpia korraldamise õiguse, Rios võetakse kasutusele erakordsed turvameetmed

2 min lugemist
Rahvusvahelise Olümpiakomitee juht Thomas Bach hoiab käes hääletuse võitnud Pekingi silti. FOTO: SCANPIX

OLÜMPIA. Eile sai selgeks 2022. aasta taliolümpia paik, milleks valiti Peking. Hiina pealinn on varem teatavasti võõrustanud suveolümpiamänge (aastal 2008). Seejuures ongi Hiina ajaloos ainus riik, mis on võõrustanud nii suve- kui ka talimänge. Lõppvooru pääses lisaks Pekingile ka Kasahstani suurim linn Almatõ. 

Tellijale Tellijale

Mängud toimuvad kolmes paigas: osa võistlusi peetakse pealinnas, osa Pekingist 200 kilomeetri kaugusel asuvas Zhangjiakou külas ja osa Pekingist loodesse jäävates Yanqingi mägedes.

Eesti Olümpiakomitee (EOK) spordidirektori Martti Raju sõnul ta mängude korraldusliku poole pärast ei muretse. «Eks mõlemad valikud olid sellised kauged kohad, ses osas mul isiklikult mingit eelistust ei olnud,» sõnas ta. «Võistluspaikade vahemaad on küll suured, aga eks ROKil on ka mingid reeglid, millest üle ei minda, ja usun, et mängud toimuvad suuremate probleemideta. Kõige olulisem on taliolümpia puhul mägede olemasolu ja kliima, see seab kandidaatidele juba piirangu.»

31.07.2015 03.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto