Sisukord
Eesti
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (7) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (10) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (2) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (2) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (2) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (3) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (7) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (1) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Merevägi katsetab allveerelva

1 min lugemist
Miinide hävitamiseks mõeldud allveerobot Seafox. FOTO: Peeter Langovits

Merevägi harjutab Naissaare lähedal veealuste objektide lõhkamist, et katsetada meremiinide hävitamiseks kasutatavatele allveerobotitele hiljuti hangitud lisavarustust.

Eesti mereväel on meremiinide identifitseerimise ja hävitamise süsteem Seafox juba kümmekond aastat.

«Seafoxi lisakomponentide uue partii kasutusse võtmine eeldab katsetusi ning täiendavat praktilist väljaõpet merel. Sisuliselt on tegemist rutiinse miinitõrjealase väljaõppega uutele meeskonnaliikmetele, kellel pole kogemusi selle relvasüsteemiga,» ütles kapten Arvo Jõesalu kaitseväe peastaabi pressijaoskonnast.

Katsetuste käigus saadavad mereväelased Seafoxi varem välja peilitud veealuse objekti juurde ning paigaldavad allveeroboti lisavarustust kasutades selle külge lõhkelaengu. Seejärel õhitakse objekt kontrollitud tingimustes.

Katsetused laevadele ohtlikud pole ning Naissaare ümbruses ei ole tarvis harjutuste ajaks laevaliiklust sulgeda.

«Kuna lõhkelaeng on väike ning meie laev järgib kõiki kohustusi ja õigusi, mille on mereväele pannud rahvusvaheline mereõigus ja Eesti seadused, siis pole vaja suuremat mereala harjutuste ajaks sulgeda,» kinnitas Jõesalu.

Seafoxi süsteemid on olemas kõigil kolmel Eesti mereväe Sandown-klassi miinijahtijal: Admiral Cowanil, Sakalal ja Ugandil.

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto