Sisukord
Arvamus
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Rändrektor ja fantastiline Eesti

2 min lugemist
Jaak Aaviksoo FOTO: Andres Peegel

Jaak Aaviksoo asub juba kuu aja pärast ametisse Tallinna Tehnikaülikooli rektorina – osaliselt väljavahetatud TTÜ kuratoorium lõi üleeile valikule viimse vajaliku templi.

Tellijale

Mina olen väga seda meelt, et Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) edukusest sõltub paljuski see, millises Eestis me paarikümne aasta pärast elame. Võib minna nii, et midagi justkui ei juhtu peale selle pisiasja, et ühel hetkel avastame, et maailm on tasakesi tatsujatest mööda vuhisenud. Võib aga minna ka nii, et ülikooli abil ja ümber arenevad värsked ideed uueks ettevõtluseks, luuakse fantastilisi tooteid, ehitatakse arhitektuuriimesid jne. Sel juhul saavad kasu ehk needki, kel endal eales laboritesse asja pole olnud.

Ei tasu liiga pateetiliseks ka minna, aga on siiski mõnevõrra piiratud käsitleda üht kõrgkooli vaid null-summa-mängu võtmes, rääkida üksnes valimisprotseduurist, rektori isikust või kuratooriumi liikmete omavahelistest suhetest. Ent just nende juttude juurde ma järgnevalt asun.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto