R, 27.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rändrektor ja fantastiline Eesti

Marti Aavik
, arvamustoimetaja
Rändrektor ja fantastiline Eesti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaak Aaviksoo
Jaak Aaviksoo Foto: Andres Peegel

Jaak Aaviksoo asub juba kuu aja pärast ametisse Tallinna Tehnikaülikooli rektorina – osaliselt väljavahetatud TTÜ kuratoorium lõi üleeile valikule viimse vajaliku templi.

Mina olen väga seda meelt, et Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) edukusest sõltub paljuski see, millises Eestis me paarikümne aasta pärast elame. Võib minna nii, et midagi justkui ei juhtu peale selle pisiasja, et ühel hetkel avastame, et maailm on tasakesi tatsujatest mööda vuhisenud. Võib aga minna ka nii, et ülikooli abil ja ümber arenevad värsked ideed uueks ettevõtluseks, luuakse fantastilisi tooteid, ehitatakse arhitektuuriimesid jne. Sel juhul saavad kasu ehk needki, kel endal eales laboritesse asja pole olnud.

Ei tasu liiga pateetiliseks ka minna, aga on siiski mõnevõrra piiratud käsitleda üht kõrgkooli vaid null-summa-mängu võtmes, rääkida üksnes valimisprotseduurist, rektori isikust või kuratooriumi liikmete omavahelistest suhetest. Ent just nende juttude juurde ma järgnevalt asun.

Tagasi üles