Sisukord
Arvamus
Tänane leht
01.08.2015
Eesti Mälumäng Saaremaa taganurgast on saanud Kamtšatka Dilbert Horoskoop Male Palju õnne tagumine külg Hüvasti, Eesti eestkõneleja! Põhikooli lõpueksamid muutmisele Endel Lippmaa mälestuseks Mobiilne seapõleti Hurikan 1000E Eesti lühiuudised Uus katkujuhtum Valgamaal Eesti lühiuudised Merevägi katsetab allveerelva Majandus Katk laostab ka lihatööstust Välismaa Erdoğani ohtlik mäng Zimbabwe nõuab Ühendriikidelt lõvitapjast hambaarsti väljaandmist Valedes kätes Ahvenamaa on kui laetud relv Välismaa lühiuudised Arvamus Jelena Skulskaja: inimesed ja loomad Postimees 1911. aastal: pädagogika-klassid tuleb ära kaotada Rändrektor ja fantastiline Eesti Peeter Langovits: tagasivaade. Baltica ’95 Gianni – kingitus Eesti võrkpallile Kus on peatoimetaja pea? Erdoğani ohtlik mäng Juhtkiri: ühed eksamid, mitte eksamimaraton Nils Niitra: inimene looduse vastu Päeva karikatuur Ukraina sõjamees: «Mõrtsukatel puudub au ja südametunnistus» Kultuur Jälgi Seto kuningriigi päeva Postimehe veebis Cruise jääb uues filmis külma kätte Sport Tänak: jäänud on vaid võimalus sõita häid aegu Spordi lühiuudised Gianni – kingitus Eesti võrkpallile Maailma kalleim jalgpallur läks kaduma Peking sai taas olümpia korraldamise õiguse, Rios võetakse kasutusele erakordsed turvameetmed Mis toimub F1 suvepausil? Arter 30 aastat hiljem jooksutrennis Elamus Eestist Horoskoop Poirot paneb hallid ajurakud taas tööle Arter soovitab Kus on moe kodu? Setomaa kuninglik toidusalv Vaiko Eplik: «Sa oled ka alkohoolik, jah?» Tehke järele: 71-aastaselt Euroopa meistriks! Toidublogi: Nizza salat Eesti moodi Hiiumaa üllatused Aarne Valmis: müügiedu tagab kõhutunne Luksautoga Kesk-Aasia vaeses riigis Limnoloogias tahavad ka muuseumieksponaadid süüa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rändrektor ja fantastiline Eesti

2 min lugemist
Jaak Aaviksoo FOTO: Andres Peegel

Jaak Aaviksoo asub juba kuu aja pärast ametisse Tallinna Tehnikaülikooli rektorina – osaliselt väljavahetatud TTÜ kuratoorium lõi üleeile valikule viimse vajaliku templi.

Tellijale Tellijale

Mina olen väga seda meelt, et Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) edukusest sõltub paljuski see, millises Eestis me paarikümne aasta pärast elame. Võib minna nii, et midagi justkui ei juhtu peale selle pisiasja, et ühel hetkel avastame, et maailm on tasakesi tatsujatest mööda vuhisenud. Võib aga minna ka nii, et ülikooli abil ja ümber arenevad värsked ideed uueks ettevõtluseks, luuakse fantastilisi tooteid, ehitatakse arhitektuuriimesid jne. Sel juhul saavad kasu ehk needki, kel endal eales laboritesse asja pole olnud.

Ei tasu liiga pateetiliseks ka minna, aga on siiski mõnevõrra piiratud käsitleda üht kõrgkooli vaid null-summa-mängu võtmes, rääkida üksnes valimisprotseduurist, rektori isikust või kuratooriumi liikmete omavahelistest suhetest. Ent just nende juttude juurde ma järgnevalt asun.

31.07.2015 03.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto