Sisukord
Arvamus
Postimees
04.08.2015
Eesti Dilbert Tervis Savisaare tooli ei kõiguta Palju õnne Riik on teinud välismaiste raviarvete suhtes erandeid Uusi perearste tuleb hakata otsima välismaalt Linn lammutas Õismäel aastakümneid tegutsenud elanike parkla Ida-Viru keskhaigla avab uue hooldekeskuse Tagakülg Ravimiamet kutsub soetama ravimeid ainult apteekidest Haruldane must-toonekurg ilmutas end Tartumaal Puhkus Krimmis seab tuleviku ohtu Esikülg 4. august 3 lk lühid Kultuuritolmul inimest löönud politseinik astub kohtu ette Horoskoop Läänemaa haigla sai mammograafiakabineti Majandus Majanduse lühiuudised EMT ja Elion sulavad tasapisi kokku Välismaa Asepresident Bidenist võib peagi saada Clintoni rivaal Calais’ migrandid jooksevad sadade kaupa Eurotunnelile tormi Välismaa lühiuudised Arvamus Päeva Karikatuur Darja Saar: kas võitleme iseenda või kellegi teisega? Jürgen Tamme: ikka omaette Postimees 1910. aastal: koolera tulekul Mihkel Veiderma: laiem vaade töötajate koondamisele Ida-Virumaal Liis Puis: miks me hakkame arstiks? Juhtkiri: kust tulevad perearstid? Kultuur Uus plaat. Mittemuusiku paradiis Diskokera. Rehetoas! Sport Rock ja Kalev saavad eurosarjas vastased teada, TLÜ/Kalev jäeti välja Rallimehi ehmatav anomaalia põhjustab õnnetusi Spordi lühiuudised 04.08 Kas uus dopinguskandaal on pinnavirvendus või tõeline torm? Tallinn Tervis Savisaare tooli ei kõiguta Kallo: Savisaar võib tööle naasta augustis Linn lammutas Õismäel aastakümneid tegutsenud elanike parkla Tarbija Uusi perearste tuleb hakata otsima välismaalt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1910. aastal: koolera tulekul

1 min lugemist

Ametikohtade poolt ettetulnud haiguste salajapidamist ei ole meil olnud, ei ole ka karta, küll aga tuleb salaja pidamist üksikute inimeste poolt ette, nagu endistel kolerakordadel oleme näinud, nagu veel praegu kestval tõugetõbe puhul seda ette on tulnud. Mispärast salgavad inimesed haigusi, mille juures ju neil vähemalgi määral süüdi ei ole? Kuulda võib mitmesuguseid põhjusi. Pääpõhjuseks jääb kartus, et haige omaksete juurest ära haigemajasse viiakse.

Haigemaja, iseäranis veel kolerahaigemaja, sellel sõnal on paljude inimeste kõrvus hirmus kõla. Ei ole meil veel üleüldist tarvilikku usaldust haigemajade asjakohase tegevuse sisse. Mujal tung haigemajadesse, meil hirm haigemajade ees – mis on selle põhjuseks?

Ei saa öelda, et ainukeseks põhjuseks rahva rumalus on, sääl peab asjale ligemale astuma ja jälgile saada püütama, kuidas see hirm rahva sekka on saanud ja mispärast ta edasi kestab.

Sisevenemaal, näituseks, ei ole hirmu üleüldiste haigemajade ees mitte. Meil peab inimestele tihti, kui ka rahaline külg takistusi ei tee, ehk kus ilma rahata neid saaks haigemajasse mahutada, pikki seletusi andma, enne kui nad nõuusse saab haigemajasse astuma. Ei ole usaldust, et haigemajas tõesti haiguse parandamist pääasjaks peetaks ja mitte haigega ei tea missuguseid katseid tegema ei hakataks. Ei ole ka tarvilikku usaldust arstide vastu.

04.08.1910

Seotud lood
    03.08.2015 05.08.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto