Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (6) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (1) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (8) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (9) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1910. aastal: koolera tulekul

1 min lugemist

Ametikohtade poolt ettetulnud haiguste salajapidamist ei ole meil olnud, ei ole ka karta, küll aga tuleb salaja pidamist üksikute inimeste poolt ette, nagu endistel kolerakordadel oleme näinud, nagu veel praegu kestval tõugetõbe puhul seda ette on tulnud. Mispärast salgavad inimesed haigusi, mille juures ju neil vähemalgi määral süüdi ei ole? Kuulda võib mitmesuguseid põhjusi. Pääpõhjuseks jääb kartus, et haige omaksete juurest ära haigemajasse viiakse.

Haigemaja, iseäranis veel kolerahaigemaja, sellel sõnal on paljude inimeste kõrvus hirmus kõla. Ei ole meil veel üleüldist tarvilikku usaldust haigemajade asjakohase tegevuse sisse. Mujal tung haigemajadesse, meil hirm haigemajade ees – mis on selle põhjuseks?

Ei saa öelda, et ainukeseks põhjuseks rahva rumalus on, sääl peab asjale ligemale astuma ja jälgile saada püütama, kuidas see hirm rahva sekka on saanud ja mispärast ta edasi kestab.

Sisevenemaal, näituseks, ei ole hirmu üleüldiste haigemajade ees mitte. Meil peab inimestele tihti, kui ka rahaline külg takistusi ei tee, ehk kus ilma rahata neid saaks haigemajasse mahutada, pikki seletusi andma, enne kui nad nõuusse saab haigemajasse astuma. Ei ole usaldust, et haigemajas tõesti haiguse parandamist pääasjaks peetaks ja mitte haigega ei tea missuguseid katseid tegema ei hakataks. Ei ole ka tarvilikku usaldust arstide vastu.

04.08.1910

Seotud lood
    15.02.2020 17.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto