K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ida-Viru keskhaigla avab uue hooldekeskuse

BNS
Facebook Twitter
Comments
Tarmo Bakler
Tarmo Bakler Foto: SA Ida-Viru Keskhaigla

Ida-Viru keskhaigla avab sel nädalal Kohtla-Järvel Järve linnaosa endises haiglakompleksis statsionaarse hooldekeskuse, septembrist hakatakse osutama ka päevahoiuteenust.

«Inimestele vajaliku abi osutamisega tegelevad nii tervishoiu- kui hoolekandeasutused ja meie jaoks oli hooldekeskuse avamine loomulik areng,» rääkis Ida-Viru keskhaigla juhatuse esimees Tarmo Bakler (pildil).

Tema sõnul seadis 2013. aastal uue aktiivravikorpuse avamine Ahtmes haigla paratamatu valiku ette, mida teha tühjaks jäänud vanade hoonetega – müüa, anda rendile, konserveerida, lammutada või leida uus kasutusala.

Samas seoses elanikkonna vananemisega kasvab vajadus vanurite hooldekodude ja päevahoiu järele. Hoone oli seni periooditi kasutuses ajutise asenduspinnana, mille järel otsustati võtta see püsivalt kasutusse haigla hooldekeskusena. Keskus hakkab pakkuma nii statsionaarse hooldekodu kui ka vanurite päevahoiu teenust.

Augustis avatakse 22 spetsiaalse hooldusvoodiga statsionaarne osakond, septembris alustatakse vanurite päevahoiuga ning vastavalt nõudlusele laiendatakse statsionaari osa.

Hooldekodu hõlmab hooldust vajava isiku majutust ühe- või kahekohalistes tubades, toitlustust neli korda päevas, hooldusprotseduure vastavalt vajadusele, abistamist hügieeniprotseduuridel, söömisel, ravimite võtmisel, igapäevatoimingute tegemisel, voodipesu vahetamist ja vajadusel abi isiklike riiete vahetamisel, vaba aja veetmise võimaldamist puhketoas, huvitegevust. Päevahoid sisaldab kolme toidukorda, järelevalvet ja erinevaid teenuseid, mida hooldatav vajab.

Selleks aastaks on baasteenuse hinnaks kavandatud 19 eurot ööpäevas ja päevahoius 12 eurot päevas.

Hooldekeskus alustab augustis üheksa töötajaga, vastavalt laienemisele palgatakse seitse kuni üheksa töötajat hiljem juurde. Toitu valmistatakse haigla enda köögis. Täiendava tasu eest pakutakse lisateenuseid, soovi korral ka samas hoonekompleksis asuvas taastus- ja hooldusravikliinikus.

«Hoone läbis haigla enda ehitusbrigaadi abiga väikese uuenduskuuri, ruumid said vastava sisustuse ning sel nädalal saabuvad esimesed hoolealused,» rääkis juuni algusest täiskohaga hooldekeskuse juhataja ametisse asunud Mare Välja.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles