Sisukord
Eesti
Postimees
04.08.2015
Eesti Tervis Savisaare tooli ei kõiguta Palju õnne Riik on teinud välismaiste raviarvete suhtes erandeid Uusi perearste tuleb hakata otsima välismaalt Linn lammutas Õismäel aastakümneid tegutsenud elanike parkla Ida-Viru keskhaigla avab uue hooldekeskuse Tagakülg Male Haruldane must-toonekurg ilmutas end Tartumaal Puhkus Krimmis seab tuleviku ohtu Esikülg 4. august 3 lk lühid Kultuuritolmul inimest löönud politseinik astub kohtu ette Dilbert Ravimiamet kutsub soetama ravimeid ainult apteekidest Horoskoop Läänemaa haigla sai mammograafiakabineti Majandus Majanduse lühiuudised EMT ja Elion sulavad tasapisi kokku Välismaa Asepresident Bidenist võib peagi saada Clintoni rivaal Calais’ migrandid jooksevad sadade kaupa Eurotunnelile tormi Välismaa lühiuudised Arvamus Päeva Karikatuur Darja Saar: kas võitleme iseenda või kellegi teisega? Jürgen Tamme: ikka omaette Postimees 1910. aastal: koolera tulekul Mihkel Veiderma: laiem vaade töötajate koondamisele Ida-Virumaal Liis Puis: miks me hakkame arstiks? Juhtkiri: kust tulevad perearstid? Kultuur Uus plaat. Mittemuusiku paradiis Diskokera. Rehetoas! Sport Rock ja Kalev saavad eurosarjas vastased teada, TLÜ/Kalev jäeti välja Rallimehi ehmatav anomaalia põhjustab õnnetusi Spordi lühiuudised 04.08 Kas uus dopinguskandaal on pinnavirvendus või tõeline torm? Tallinn Tervis Savisaare tooli ei kõiguta Kallo: Savisaar võib tööle naasta augustis Linn lammutas Õismäel aastakümneid tegutsenud elanike parkla Tarbija Uusi perearste tuleb hakata otsima välismaalt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ravimiamet kutsub soetama ravimeid ainult apteekidest

2 min lugemist

Eile alanud kampaaniaga juhib ravimiamet tähelepanu sellele, et ainult apteegist ostetud ravimite puhul saab olla veendunud nende kvaliteedis ning naabrilt, turult või suvaliselt veebilehelt ostetud rohud võivad olla ohtlikud.

Ravimiameti peadirektori asetäitja Katrin Kiisk ütles, et Eesti apteekidest ostetud ravimid on enne müügile lubamist heaks kiidetud, nende säilitamine kontrollitud ja apteeker annab ravimi ohutuks kasutamiseks kaasa nõuanded. Samuti kinnitas ta, et võltsitud ravimeid ei ole Eesti apteekidest leitud.

«Küll aga tasuks hoiduda ravimitest, mille päritolus ei saa kindel olla, ning vältida ka tuttavatelt või sugulastelt saadud ravimite kasutamist – need ei pruugi sobida. Ravimi tarvitamise vajaduse määrab siiski arst,» ütles Kiisk.

«On veebilehekülgi, kus pakutakse odavaid ravimeid ilma retsepti nõudmata. Nende puhul valitseb oht saada võltsitud ravimeid, mille koostis on teadmata ja mõju ennustamatu. Mõnel puhul ravim ei toimi, kuid tagajärg võib olla ka eluohtlik,» lisas ta.

Kiisa sõnul võib ravimeid küll internetist osta, kuid tuleks jälgida, et internetiapteek oleks seaduslik. Alates 1. juulist peavad kogu Euroopa Liidus kõik registreeritud internetiapteegid kasutama oma veebilehel vastavat logo.

Perearst Diana Ingerainen tõdes, et üha vähem on inimesi, kes kasutavad Venemaalt toodud ravimeid.

«Krooniliste haigustega patsiendid usaldavad järjest rohkem apteeke, kust saab kvaliteetse ravimi. Venemaalt tuuakse ravimeid peamiselt vanast harjumusest või tänu madalale hinnale, kuid sageli ei ole need patsiendid teadlikud, et samad ravimid on ka Eesti apteegis soodsa hinnaga saadaval,» ütles ta. «Üha kasvav mure on erinevad toidulisandid, mida internetist tellitakse.»

Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Kristiina Sepp ütles, et inimesed on küllalt teadlikud ning usaldavad ennekõike neid ravimeid ja toidulisandeid, mida soovitab arst või apteeker. Apteekri kinnitusel ostetakse ravimeid ja muid kaupu ka internetiapteegist üsna julgelt, ent sagedasti tullakse seejärel ikka apteegist nõu küsima, kas preparaat sobib teatud tervisemure korral või mitte ning kas seda võib võtta koos teiste ravimite ja toidulisanditega.

Seotud lood
03.08.2015 05.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto