Sisukord
Eesti
Postimees
04.08.2015
Eesti Tervis Savisaare tooli ei kõiguta Palju õnne Riik on teinud välismaiste raviarvete suhtes erandeid Uusi perearste tuleb hakata otsima välismaalt Linn lammutas Õismäel aastakümneid tegutsenud elanike parkla Ida-Viru keskhaigla avab uue hooldekeskuse Tagakülg Male Haruldane must-toonekurg ilmutas end Tartumaal Puhkus Krimmis seab tuleviku ohtu Esikülg 4. august 3 lk lühid Kultuuritolmul inimest löönud politseinik astub kohtu ette Dilbert Ravimiamet kutsub soetama ravimeid ainult apteekidest Horoskoop Läänemaa haigla sai mammograafiakabineti Majandus Majanduse lühiuudised EMT ja Elion sulavad tasapisi kokku Välismaa Asepresident Bidenist võib peagi saada Clintoni rivaal Calais’ migrandid jooksevad sadade kaupa Eurotunnelile tormi Välismaa lühiuudised Arvamus Päeva Karikatuur Darja Saar: kas võitleme iseenda või kellegi teisega? Jürgen Tamme: ikka omaette Postimees 1910. aastal: koolera tulekul Mihkel Veiderma: laiem vaade töötajate koondamisele Ida-Virumaal Liis Puis: miks me hakkame arstiks? Juhtkiri: kust tulevad perearstid? Kultuur Uus plaat. Mittemuusiku paradiis Diskokera. Rehetoas! Sport Rock ja Kalev saavad eurosarjas vastased teada, TLÜ/Kalev jäeti välja Rallimehi ehmatav anomaalia põhjustab õnnetusi Spordi lühiuudised 04.08 Kas uus dopinguskandaal on pinnavirvendus või tõeline torm? Tallinn Tervis Savisaare tooli ei kõiguta Kallo: Savisaar võib tööle naasta augustis Linn lammutas Õismäel aastakümneid tegutsenud elanike parkla Tarbija Uusi perearste tuleb hakata otsima välismaalt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haruldane must-toonekurg ilmutas end Tartumaal

1 min lugemist
FOTO: Pm

(piltuudis)

Hobiornitoloog ja -fotograaf Ahto Pent tabas nädalavahetusel Tartumaal oma autos istudes metsajärve ääres jalutava must-toonekure. Eestis pesitsevate must-toonekurgede arvukus väheneb pidevalt ning praeguseks leidub neid üliharuldasi linde meil alla saja paari.

Pent jutustas, et kui ta laupäeval veel autos kohmitses, et järjekordseks loodusretkeks valmistuda, märkas haruldast tiivulist kõigepealt tema abikaasa.

«Jäime vaikselt autosse vaatama, et mis nüüd juhtub. Ja oh seda õnne, kui nägime must-toonekurge maandumas lähedal olevale tiigile,» rõõmustas Ahto Pent veel tagantjärelegi.

Mees seadis autos oma fotoaparaadi valmis ja asus lindu luurama. Tema edu soosis tuul, mis oli päris tugev ja puhus must-toonekure poolt.

«Viimased viiskümmend meetrit hiilisin tiigi äärde,» kirjeldas Pent. «Seal ta kahlas oma hiilguses! Seekord oli õnne, olin väga inimpelglikule linnule ca 100–150 meetri peale saanud.» Pildil kahlab must-toonekurg vees toiduotsingul. Tartu PM

Seotud lood
    03.08.2015 05.08.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto