Sisukord
Kergejõustik
Postimees
04.08.2015
Eesti Tervis Savisaare tooli ei kõiguta Palju õnne Riik on teinud välismaiste raviarvete suhtes erandeid Uusi perearste tuleb hakata otsima välismaalt Linn lammutas Õismäel aastakümneid tegutsenud elanike parkla Ida-Viru keskhaigla avab uue hooldekeskuse Tagakülg Male Haruldane must-toonekurg ilmutas end Tartumaal Puhkus Krimmis seab tuleviku ohtu Esikülg 4. august 3 lk lühid Kultuuritolmul inimest löönud politseinik astub kohtu ette Dilbert Ravimiamet kutsub soetama ravimeid ainult apteekidest Horoskoop Läänemaa haigla sai mammograafiakabineti Majandus Majanduse lühiuudised EMT ja Elion sulavad tasapisi kokku Välismaa Asepresident Bidenist võib peagi saada Clintoni rivaal Calais’ migrandid jooksevad sadade kaupa Eurotunnelile tormi Välismaa lühiuudised Arvamus Päeva Karikatuur Darja Saar: kas võitleme iseenda või kellegi teisega? Jürgen Tamme: ikka omaette Postimees 1910. aastal: koolera tulekul Mihkel Veiderma: laiem vaade töötajate koondamisele Ida-Virumaal Liis Puis: miks me hakkame arstiks? Juhtkiri: kust tulevad perearstid? Kultuur Uus plaat. Mittemuusiku paradiis Diskokera. Rehetoas! Sport Rock ja Kalev saavad eurosarjas vastased teada, TLÜ/Kalev jäeti välja Rallimehi ehmatav anomaalia põhjustab õnnetusi Spordi lühiuudised 04.08 Kas uus dopinguskandaal on pinnavirvendus või tõeline torm? Tallinn Tervis Savisaare tooli ei kõiguta Kallo: Savisaar võib tööle naasta augustis Linn lammutas Õismäel aastakümneid tegutsenud elanike parkla Tarbija Uusi perearste tuleb hakata otsima välismaalt Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kas uus dopinguskandaal on pinnavirvendus või tõeline torm?

3 min lugemist
Kuigi pildil olev takistusjooksja on loodetavasti puhas, tuleb uuest uuringust välja, et kergejõustiku kestvusaladel on dopingukahtlusega sportlasi palju. FOTO: AFP/SCANPIX

Nädalavahetusel lahvatanud dopinguskandaal on eriline – sadade kergejõustiklaste korraga kahtlustamine on juba iseenesest haruldane. Ometi napib sellel praegusel kujul teravust, sest konkreetseid nimesid nimetatud pole. Eelkõige saab järeldusi teha Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) korrumpeerumise ja selle kohta, et probleemiga ei taheta tegeleda. Senise praktika põhjal pole reaalne, et näiteks IAAF hakkaks kahtlaste verenäitude põhjal valemängijatele suurel hulgal süüdistusi esitama ja neilt medaleid ära võtma. Kas olukord muutub?

Tellijale

Õigupoolest ei saagi võtta Saksa ja Briti meedia väiteid, et aastatel 2001–2012 võitsid kolmandiku tiitlivõistluste medalitest ebanormaalsete verenäitudega sportlased, mitte eraldiseisva sensatsioonina, vaid tegu on osaga tugevamast ühiskondlikust survest. Esiteks olid vaatluse all ainult kesk- ja pikamaajooksjad ning teiseks on uuringu avalikustaja Hans-Joachim “Hajo” Seppelt varemgi vändanud suurt kõlapinda leidnud dopingufilme.

Näiteks 2014. aasta detsembris paljastas ta suuremahulise dopingutarvitamise Venemaa spordisüsteemis, aga silmaga nähtavaid tagajärgi ei järgnenud ning IAAF avaldas Seppeltile hoopis survet vaikida. Nüüdki näitas IAAFi president Lamine Diack üles peamiselt pahameelt andmete lekkimise suhtes ja kippus end õigustama.

Ometi arvab dopinguekspert ja SA Eesti Antidoping nõukogu liige Kristjant Port, et õige pea võivad jäämäed liikuma hakata. «Ma usun, et praegu hakkab tekkima kriitiline mass. Seppeltile saadeti käesoleva skandaali andmed pärast Venemaa-filmi. Seepeale pole Vene süsteemi mitte puhastatud, vaid pigem kinni mätsitud. Nüüd näitas ta, kui korrumpeerunud on ka Keenia süsteem ja kogu alaliit. Vaadates, kui palju eksperte on uuringule murelikult reageerinud, on selge, et tühja nähtusega tegu pole. Probleem on olemas,» ütles Port.

03.08.2015 05.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto