Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Krista Kodres: nähtav vajab märkamist ja mõtestamist

4 min lugemist
Krista Kodres FOTO: Peeter Langovits

Eesti Kunstiakadeemia professor Krista Kodres kirjutab visuaalkultuurilisest pöördest ja sellest, mis Eesti inimarengu aruandes ses osas puudu jäi.

Tellijale

Suve hakul ilmus Eesti Koostöö Kogu väljaandel aruanne ühiskonna seisundist «Lõksudest välja? Eesti inimarengu aruanne 2014/2015» (peatoim Tallinna Ülikooli professor Raivo Vetik). See tähelepanuväärne kollektiivne uurimus on kõigile ka võrgus kättesaadav. Seni on aruannet aga häbematult vähe kommenteeritud, sõnakehvaks on jäänud nii Eesti intellektuaalne eliit kui ka riigivalitsejad.

Tahaks loota, et eriti viimased on siiski lugemiseks aega leidnud, sest 300 leheküljel analüüsitakse nii Eesti ühiskonna ja inimeste olemise ja toimimise majanduslikke, sotsiaalseid ja kultuurilisi allhoovusi kui ka teadmiste-tegemiste potentsiaali. Enamgi veel – tegu pole üksnes aruande, vaid ka arengu = inimeste heaolu suurendavate nn võimestamisstrateegiate väljapakkumisega, mida tehakse erinevaid valdkondi ühiselu laiemale pildile paigutades.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto