Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Hellar Lill: sõjamuuseum plaanib vallutada Patarei

2 min lugemist
Hellar Lill FOTO: SCANPIX
Tellijale

Eesti sõjamuuseumi ettevalmistused Patarei merekindluse vallutamiseks jätkuvad. Plaani osana oleme läkitanud Brüsselisse asju ajama endise direktori Indrek Tarandi ja pannud võimalikke kodumaiseid liitlasi mobiliseerima muinsuskaitseguru Trivimi Velliste. Moodustamisel on liitlasjõud mitmest muuseumist ja algatatud läbirääkimised investoritega moonavarude täiendamiseks.

Tõsisemalt jätkates peab tõdema, et Patarei merekindlusest tänapäevase muuseumi- ja vabaajakompleksi kujundamine on mastaapne, keeruline, kulukas ja pikaajaline protsess. Ligikaudu neljal hektaril asuvat ja 1840. aastal valminud hoonekompleksi on räsinud Eesti karm kliima ja eri ajastute heitlik inimtegevus. Peamiselt vangimajana tuntud endine kaitserajatis on tegelikult stiilne ja üsna terviklikult säilinud mälestis, mis sirutub kaarjalt Tallinna lahele. Kompleksi maapoolse tiivad ulatuvad kiirelt arenevasse Kalamaja piirkonda.

04.08.2015 06.08.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto