R, 3.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Perearstide põua leevendust oodatakse tervisekeskustelt

Marian Võsumets
Perearstide põua leevendust oodatakse tervisekeskustelt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Paljude riikide perearstikeskused, kus meedikutest puudus, planeerivad personali nii, et osa tuleb residentuurist ja teine osa välismaalt. Eesti seda teed läinud ei ole.

«Eelmise aasta seisuga oli perearsti erialal 93 residenti ning tänavune sotsiaalministeeriumi koolitustellimus on 25 uut perearsti. Mitmete prognooside järgi peaks perearstide vastuvõttu juba praegu suurendama 34 residendini, kuid erinevatel põhjustel pole neid kohti varasematel aastatel täita suudetud,» rääkis Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi (EAÜS) president Siim Rinken.

Ta lisas, et igal aastal leidub arvestatav hulk neid ülikoolilõpetajaid, kes ei jätka Eestis residentuuris, vaid lähevad välismaale. Seega peaks tema hinnangul esmajärjekorras keskenduma oma inimeste väärtustamisele ja võimaluste loomisele. Lisaks õpib arstiteaduskonnas igal kursusel umbes 20 soome üliõpilast, kes pöörduvad pärast lõpetamist Soome tagasi.

Märksõnad
Tagasi üles