T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

IRLi eestseisus suhtub sotside algatusse heatahtlikult

Helen Mihelson
, reporter
Facebook Twitter
Comments

Eile pärastlõunal kogunenud Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) eestseisus otsustas jätkata läbirääkimisi koalitsioonilepingu muudatusettepanekute üle ning ühtlasi viia erakonna põhikirja sisse muudatused, mis aitaks tulevikus vältida juuni alguses lahvatanud «pätiskandaali».

IRLi eestseisuse päevakorras oli nii mõne päeva tagune erakonna aukohtu «kriminaaliskandaali» otsus kui ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) soov aprilli alguses allkirjad saanud koalitsioonileping avada ja sellesse hulk muudatusi sisse viia.

Nimelt saatsid sotsiaaldemokraadid juuli lõpus koalitsioonikaaslastele ettepanekute paketi koalitsioonileppe muutmiseks. Sotsid ise peavad neist ettepanekutest kõige olulisemateks tulumaksuvaba miinimumi tõstmist ja vahendite valimist ääremaastumise vastu võitlemiseks.

«IRL suhtub sotside ettepanekutesse heatahtlikult,» oli erakonna esimehe Margus Tsahkna äärmiselt üldsõnaline vastus koosoleku järel. «Neid teemasid, mida ühiselt arutada, on väga palju.»

Tsahkna hinnangul ühendab IRLi ja sotsiaaldemokraate näiteks mure haldusreformi pärast.

«Siin on ju valitsuse tasandil kokku lepitud konkreetne ajaraam, mille jooksul me teeme haldusreformi ära. Küsimus on selle sisus. Ja siin on kindlasti teemasid, mille suhtes meil on eriarvamusi, aga me peame kindlasti jõudma kokkuleppele,» rääkis ta. «Mina näen, et erakondade (valitsusparteide Reformierakonna, SDE ja IRLi – toim) esimehed peavad kokku saama ja rääkima selgeks, kuidas me saame koalitsioonilepingut muuta paremaks.»

Eestseisus arutas ka IRLi aukohtu esmaspäevast otsust, milles leiti, et erakonna 6. juuni suurkogu eel toimunud suurearvulise kriminaalse taustaga liikmete värbamiste taga oli Sander Kilk. Samuti leidis aukohus, et erakonna eestseisuse liikme Tõnis Paltsi tegevus oli vastuolus erakonna põhiväärtustega ning kõikidel erakonnaliikmetel, kellel oli seos selle juhtumiga, tasuks järele mõelda, kas nad kuuluvad IRLi.

Tsahkna sõnul võttis eestseisus teadmiseks aukohtu otsuse, mis puudutab hääletustulemustega manipuleerimise hukkamõistmist. Samuti toetab eestseisus konkreetseid ettepanekuid, mis aitaks tulevikus selliseid olukordi ära hoida.

Tsahkna kavatseb oktoobris kutsuda kokku erakonna suurkogu, kus niisuguste juhtumite vältimiseks viiakse erakonna põhikirja vastavad muudatused sisse. Tema ettepanekul tuleb uusi liikmeid vastu võtta piirkonna juhatuse koosolekul kandidaadiga isiklikult kohtudes, samuti peab kandidaadil olema liikmeavaldusel kirjas ka erakonna liikmest soovitaja.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles