Sisukord
Maitsemeel
Tänane leht

Smugeldus: Itaalia köök Eesti lauale

4 min lugemist
Itaallased limpsaksid keelt: Heret Pauskar tutvustab 90-sentimeetrist kõvanisujahust käsitööpastat, troccoli't. FOTO: Kalev Saar

Lõunasöögiks jäätiseburger? Sitsiillaste toidulaualt leiab suvist lõikuskuud ilmestama kohati ootamatuid retsepte. Ise nad uusi maitseid aga naljalt omaks ei võta.

Pitsamäed ja veinijõed, see kõlab nagu Itaalia köök. See pole siiski kaugeltki kõik, mida saapakujulisel riigil toidulauale on panna. Hiljuti valmis Heret Pauskari ja Lia Virkuse koostatud kokaraamat «Sitsiilia köök», mis tutvustab lihtsaid koduseid toite, mille maitseomadused ei tohiks ühtegi toidufänni nina kirtsutama panna.

Tellijale Tellijale

Pauskar, kes elas ka ise aastaid Itaalias, räägib, et sitsiillased on oma kokakunsti üle tõeliselt uhked ja külalisi nad oma kööki naljalt askeldama ei lase. Eesti toitu pole neile samuti mõtet pakkuda – see lihtsalt ei meeldi. «Vahel tekib [Itaalias olles] tunne, et ei oskagi süüa teha,» lausub Pauskar naerdes. «Kutsud kellegi külla, muudad natuke midagi ära ja siis nad ütlevad, et «mm, see pole ikka päris see, minu ema teeb hoopis teisiti».»

07.08.2015 10.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto