Sisukord
Arvamus
Postimees
10.08.2015
Eesti Mälumäng 700-aastane koge jõudis lõpuks Lennusadamasse Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Sigade katk jõudis Jõgevamaale Weekendilt viidi jaoskonda 160 pidulist Eesti lühiuudised Naised vedasid Tormise rappa ja mehed tehasesse Eesti lühiuudised Sotsid nõuavad koalitsioonileppe täiendamist Esikülg Pärnu lasteaed diskrimineeris vene õpetajaid Venelased kardavad vabadust Majandus Töötukassa: tahame leida parima partneri Nortal: tingimused on õigustatult karmid Rahandusministeerium: vahel võib erisusi lubada Töötukassa IT-hange paneb kahtlustama kokkumängu Välismaa Sõjajärgsed lapsed Välismaa lühiuudised Germanwingsi ohvrite lähedased tahavad suuremat hüvitist Lääne toidu lömastamine ajas venelased vihaseks Arvamus Juhtkiri: juustukera aetakse mulda Sirje Niitra: teater ehitusel Erik Tohvri: tapakirves Eesti rahva kohal Postimees 1933. aastal: ärimehed lendavad Leningradi Päeva Karikatuur Kultuur 700-aastane koge jõudis lõpuks Lennusadamasse Naised vedasid Tormise rappa ja mehed tehasesse Sport Spordi lühiuudised Vägevad emotsioonid, pettumused ja loobumine Hispaanias võidutsenud Taaramäe: olin lihtsalt parim Vollemehed Euroopa liigas: kümnest kümme, kuigi raskelt Narva Transil läks silme eest punaseks Profiameti õppimist alustav Martin Laas: saan hea ja ühtlase tasemega sõite Tallinn 700-aastane koge jõudis lõpuks Lennusadamasse Tarbija «Teil on vist magus elu, et joote nii mõru kohvi» Pärnu lasteaed diskrimineeris vene õpetajaid Tartu Raha ootavad sild, muul, külasaun ja sibulatee Katkuhirmus seakasvatajad astuvad äärmuslikke samme Tartu saab esimese postitantsustuudio Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Erik Tohvri: tapakirves Eesti rahva kohal

5 min lugemist
Erik Tohvri. FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Liikluses tapetakse peamiselt noori ja elujõulisi kaaskodanikke – kas nii jääbki, küsib kirjanik Erik Tohvri.

Tellijale

Ei taha enam raadio- ega televisiooniuudiseid kuulata. Ei taha avada ajalehti, sest kõikjal kummitab võigas ja halastamatu sõna: surm. Liiklussurmad, sissepõlemised, uppumised ja muud õnnetused viivad meie hulgast sadade kaupa kõigiti terveid ja elujõulisi, kuigi tihti tundub, et mitte päris adekvaatse mõistusega inimesi.

Seejuures sõna otseses mõttes õnnetusteks saab nendest kurbadest juhtumitest nimetada vaid õige väheseid. Õnnetus on ikkagi fataalne sündmus, mida ei saa ära hoida – veeuputus, maavärisemine, keeristorm, välgulöök, ühesõnaga, kõik see, mida tänapäeval nimetatakse force majeure ehk vääramatust jõu poolt tekitatud kahjuks.

Meil aga kvalifitseeritakse ka kõigiti sõidukorras autode kokkupõrget või teelt väljasõitu õnnetuseks. See oleks tõepärane ainult siis, kui sõidul tekib tehniline rike või teele satub mõni looduslik, inimeste käitumisest olenematu takistus. Inimeste juhitavate liiklusvahenditega juhtunu olnuks nii või teisiti välditav, seega kuulub süüliste tegevuste hulka. Pehmendavad või õigustavad väljendid nagu «auto kaotas juhitavuse» on hämamine. Õige oleks ilustamata öelda, et juht ei suutnud auto juhtimisega toime tulla.

08.08.2015 11.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto