Sisukord
Kultuur
Postimees
10.08.2015
Eesti Mälumäng 700-aastane koge jõudis lõpuks Lennusadamasse Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Sigade katk jõudis Jõgevamaale Weekendilt viidi jaoskonda 160 pidulist Eesti lühiuudised Naised vedasid Tormise rappa ja mehed tehasesse Eesti lühiuudised Sotsid nõuavad koalitsioonileppe täiendamist Esikülg Pärnu lasteaed diskrimineeris vene õpetajaid Venelased kardavad vabadust Majandus Töötukassa: tahame leida parima partneri Nortal: tingimused on õigustatult karmid Rahandusministeerium: vahel võib erisusi lubada Töötukassa IT-hange paneb kahtlustama kokkumängu Välismaa Sõjajärgsed lapsed Välismaa lühiuudised Germanwingsi ohvrite lähedased tahavad suuremat hüvitist Lääne toidu lömastamine ajas venelased vihaseks Arvamus Juhtkiri: juustukera aetakse mulda Sirje Niitra: teater ehitusel Erik Tohvri: tapakirves Eesti rahva kohal Postimees 1933. aastal: ärimehed lendavad Leningradi Päeva Karikatuur Kultuur 700-aastane koge jõudis lõpuks Lennusadamasse Naised vedasid Tormise rappa ja mehed tehasesse Sport Spordi lühiuudised Vägevad emotsioonid, pettumused ja loobumine Hispaanias võidutsenud Taaramäe: olin lihtsalt parim Vollemehed Euroopa liigas: kümnest kümme, kuigi raskelt Narva Transil läks silme eest punaseks Profiameti õppimist alustav Martin Laas: saan hea ja ühtlase tasemega sõite Tallinn 700-aastane koge jõudis lõpuks Lennusadamasse Tarbija «Teil on vist magus elu, et joote nii mõru kohvi» Pärnu lasteaed diskrimineeris vene õpetajaid Tartu Raha ootavad sild, muul, külasaun ja sibulatee Katkuhirmus seakasvatajad astuvad äärmuslikke samme Tartu saab esimese postitantsustuudio Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Naised vedasid Tormise rappa ja mehed tehasesse

4 min lugemist
Inimpuu (Ott Kartau) «Sünnisõnades» nihkus buto-liikumist kasutades kogu loo vältel vaid mõne sentimeetri. FOTO: Kris Moor

Arvustused

«Isuri eepos»

Lavastajad Anne Türnpu ja Eva Klemets

Mängukoht Kodru raba

«Sünnisõnad»

Lavastaja Peeter Jalakas, muusikaline juht Tõnu Kaljuste

Mängukoht Noblessneri valukoda

Esietendused 7. augustil 

Tellijale

Moskvas loomaaias käinud tšuktšilt uuritakse, milline loom on kaelkirjak. «Noh, põhjapõtra teate? Vot üldse pole sarnane.» See vana anekdoot sobib väga hästi 7. augustil esietendunud lavastuste «Isuri eepos» ja «Sünnisõnad» iseloomustamiseks.

Nii Eva Klemetsi – Anne Türnpu kui ka Peeter Jalaka – Tõnu Kaljuste lavastused on pühendatud reedel 85. sünnipäeva tähistanud Veljo Tormisele. Lisaks sellele, et mõlemad lavastused on saanud inspiratsiooni Tormise heliteosest «Unustatud rahvad. Isuri eepos», on nii «Isuri eepos» kui ka «Sünnisõnad» südamega tehtud mastaapsed tööd, mis on oma tegijate nägu ehk teataval määral etteaimatavad. Kuid sellega sarnasus ka piirdub.

08.08.2015 11.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto