T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lääne toidu lömastamine ajas venelased vihaseks

Kadri Veermäe
, toimetaja
Lääne toidu lömastamine ajas venelased vihaseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võimalikku ohtu kätkev importjuust leiab lõpu buldooseri all.
Võimalikku ohtu kätkev importjuust leiab lõpu buldooseri all. Foto: SCANPIX

Vene võimude möödunud nädalal alguse saanud suur lääne toidukaupade hävitamise aktsioon tõi kaasa riigi elanike pahameele, mis pole praeguseni vaibunud. Teo on ühtviisi hukka mõistnud nii Vene päevalehed kui ka avalikkus, kuid kasu pole sellest siiani olnud.  

Neljapäevast alates hakkasid Vene ja välisriikide meediasse jõudma meeldesööbivad kaadrid sellest, kuidas näiteks Ukraina piiri ääres Belgorodis juustukerad veoautodest tühermaale valatakse ja seal teerullidega lömastatakse, kuidas Smolenski piirkonnas traktorid ja buldooserid illegaalseid tomateid ja virsikuid hävitama sööstavad. Vene veterinaaria- ja toiduohutusameti Rosselhoznadzori teatel keeras Smolenskis siiski üks veokijuht otsa ringi ja pages tomatilaadungit päästes tagasi Valgevenesse.

Hävitamisele kuuluvat toidukraami on Venemaal aasta esimese kuue kuuga kätte saadud 552 tonni. Sinna alla kuuluvad Euroopa Liidu maadest, USAst, Kanadast, Austraaliast ja Norrast pärit liha- ja piimatooted ning puu- ja juurviljad, millele Moskva oli jõudnud mullu impordikeelu kehtestada.

Tagasi üles