Sisukord
Kergejõustik
Postimees
10.08.2015
Eesti Mälumäng 700-aastane koge jõudis lõpuks Lennusadamasse Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Sigade katk jõudis Jõgevamaale Weekendilt viidi jaoskonda 160 pidulist Eesti lühiuudised Naised vedasid Tormise rappa ja mehed tehasesse Eesti lühiuudised Sotsid nõuavad koalitsioonileppe täiendamist Esikülg Pärnu lasteaed diskrimineeris vene õpetajaid Venelased kardavad vabadust Majandus Töötukassa: tahame leida parima partneri Nortal: tingimused on õigustatult karmid Rahandusministeerium: vahel võib erisusi lubada Töötukassa IT-hange paneb kahtlustama kokkumängu Välismaa Sõjajärgsed lapsed Välismaa lühiuudised Germanwingsi ohvrite lähedased tahavad suuremat hüvitist Lääne toidu lömastamine ajas venelased vihaseks Arvamus Juhtkiri: juustukera aetakse mulda Sirje Niitra: teater ehitusel Erik Tohvri: tapakirves Eesti rahva kohal Postimees 1933. aastal: ärimehed lendavad Leningradi Päeva Karikatuur Kultuur 700-aastane koge jõudis lõpuks Lennusadamasse Naised vedasid Tormise rappa ja mehed tehasesse Sport Spordi lühiuudised Vägevad emotsioonid, pettumused ja loobumine Hispaanias võidutsenud Taaramäe: olin lihtsalt parim Vollemehed Euroopa liigas: kümnest kümme, kuigi raskelt Narva Transil läks silme eest punaseks Profiameti õppimist alustav Martin Laas: saan hea ja ühtlase tasemega sõite Tallinn 700-aastane koge jõudis lõpuks Lennusadamasse Tarbija «Teil on vist magus elu, et joote nii mõru kohvi» Pärnu lasteaed diskrimineeris vene õpetajaid Tartu Raha ootavad sild, muul, külasaun ja sibulatee Katkuhirmus seakasvatajad astuvad äärmuslikke samme Tartu saab esimese postitantsustuudio Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Vägevad emotsioonid, pettumused ja loobumine

4 min lugemist
Rasmus Mägi ja Jaak-Heinrich Jagor. FOTO: Tairo Lutter

Kas 400 m tõkkejooksus on võimalik parandada isiklikku rekordit 1,32 sekundit ja seda veel tipptasemel? Ebareaalne? Tõsi, kuid tegelikult ikkagi võimalik! Eesti ühe parima kergejõustiklase Rasmus Mägiga heideldes jooksis Jaak-Heinrich Jagor võimsa isikliku rekordi 49,37. Kergejõustiku Eesti meistrivõistluste vaieldamatult emotsionaalseima hetke kulminatsiooniks oli Jagoril korraga täidetud Pekingi MMi ja ka Rio olümpia norm.

Tellijale

Ja mida tegi Mägi? Tema 48,65 jääb Eesti rekordile alla vaid 0,11 sekundit, maailma hooaja edetabelis tõusis ta 11., Euroopas 3. kohale. Kaks nädalat enne MMi algust, pole need just halvad näitajad.  

Pärast jooksu jalutas Mägi näiliselt stoilise rahuga Kadrioru staadioni peatribüüni eest läbi ja lehvitas vaimustusest rõkkavatele pealtvaatajatele. Jagor oli aga ennast täiesti tühjaks pingutanud ning varises pärast finišijoont rajale.

«Kui nägin tablool Rasmuse lõpuaega, mõtlesin, et äkki sain ka aja alla 50 sekundi,» rääkis ta oma esimesteset emotsioonidest. «Maas lamades ja tartaani hingates, kuulsin, kuidas teadustaja rääkis, et kohe saame teada, kas ka minu tulemus on MMi normi täitmine – siis mõtlesin, et ohoo, mis siis nüüd tuleb… Tulemust kuuldes kargasin emotsiooni toel püsti ja jooksin rõõmustades poolele sirgele tagasi. Siis aga tundsin, et mõni hetk veel ja varisen pikali. Püüdsin kiiresti uuesti rajalt ära saada.»

08.08.2015 11.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto