Sisukord
Arvamus
Postimees
11.08.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kohalikud võitlevad Balticconnectori trassi vastu Visatud kilde, puistatud teri Miljoneid maksumaksja toetust saanud maagiline idu pole aastatega turule jõudnud Kaitseliidu endine pealik omastas tuhandeid eurosid riigi raha Postimees ja Toidupank aitavad 2500 raskustes peret Õnnetuse põhjustanud Randy oli kriminaalses joobes Oleg Ossinovski kohal ripuvad altkäemaksupilved Politsei tabas Rahumäel naist rünnanud mehe Viiendalt korruselt alla kukkunud laps on raskes seisus Eesti lühiuudised Rootsis pussitati IKEA poes surnuks kaks inimest Majandus Sutter: tarbige elektrit öösiti Majanduse lühiuudised Twitter pole enam popp Miljoneid maksumaksja toetust saanud maagiline idu pole aastatega turule jõudnud Välismaa Türgis oli verine esmaspäev Arvamus Taavi Veskimägi: Pariisi kliimakonverentsi ootuses Hannes Luts: hirm kolme rongi ees Ilmar Raag: ETV+ ülesanne on anda veel üks instrument maailma mõtestamiseks Postimees 1929. aastal: tõotab korralikku lõikust Indrek Mäe: valik demokraatia kasuks Juhtkiri: kolme rattaga seaduseaugus Kultuur Visatud kilde, puistatud teri Sport Spordi lühiuudised Peakohtunik: vilemehed peavad mängijaid kaitsma Kindluse leidnud Frank Liivak jätkab küpsemist 100 000 eurot maksev telk korvpallifännide lõbustamiseks Stabiilne Rossi sihib oma seitsmendat tiitlit Rio suure etenduse ootuses Tallinn Segadus velotaksodega viib need vanalinna tänavailt Tarbija Twitter pole enam popp Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ilmar Raag: ETV+ ülesanne on anda veel üks instrument maailma mõtestamiseks

5 min lugemist
Ilmar Raag FOTO: Internet

Ei ole ühtegi tõendit, nagu oleks riik esitanud ERRile tellimuse panna püsti riigi seisukohti esitav propagandakanal. Kuid piisab inkvisiitori sisetundest ja nõidade põletamine võib vaevatud rahvahulga meelelahutuseks alata, kirjutab psühholoogilise kaitse nõunik Ilmar Raag.

Tellijale Tellijale

Võtsin mõtlikult telefoni pihku. Ainar Ruussaar peaks ju ometi kõike ERRi ajakirjanduse toimetuslike otsuste kohta teadma. Ajendiks see kurikuulus Darja Saare intervjuu ja sellele järgnenud reaktsioonid. Muidugi oli tegemist ebaõnnestumisega, aga lisaks kirjutas Ahto Lobjakas Postimehes, et «Saare vastused peegeldavad tema ametisse sisseprogrammeeritud ootusi. Programmeerijaiks «psühholoogilise kaitse» mentaliteedi juurutajad Eesti riigistruktuurides».

Ruussaare hääl telefonis oli kergelt hingeldav, nagu jookseks ta meie kõne ajal esimeselt korruselt üles juhatuse ruumidesse. «Kuule, Ainar, nagu endised kolleegid omavahel, mina olen riigistruktuurides psühholoogilise kaitse nõunik ja ma olen julgustanud ETV+ olema avalik-õiguslik meedia, nagu on ERRi kanalid, aga ma ei saa kõigest aru. Kui Lobjakas vihjab, et riigistruktuurid on edastanud ETV+ tellimuse olla riikliku propaganda kanal, siis kas on midagi, mida ma ei tea? Kas keegi on sellise tellimusega esinenud?» Teiselt poolt toru kostis tüdinud naeru: «Vaat ei ole ju. Sa tead isegi, kuidas need kahtlustused töötavad.»

10.08.2015 12.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto