N, 26.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Twitter pole enam popp

Kuldar Kullasepp
, tehnikaajakirjanik
Twitter pole enam popp
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Twitteri üks asutajaid Jack Dorsey.
Twitteri üks asutajaid Jack Dorsey. Foto: AFP/SCANPIX

Twitter, mille abil saab internetis lühisõnumeid saata, on omamoodi fenomen. Sotsiaalvõrgustikul on oma kindlad fännid, kuid paraku ei kasuta tavainimesed teenust piisavalt, et ettevõte teeniks teenuselt märkimisväärselt tulu. 

Interneti SMSiks tituleeritud Twitter alustas tegutsemist 2006. aastal. Tegu on mitmes mõttes unikaalse suhtlusvõrgustikuga, mistõttu pälvib see nii palju tähelepanu kui ka investorite dollareid. Mõelda vaid, inimesi paelub 140 tähemärgi pikkuste sõnumite edastamine niivõrd, et seda kasutavad sajad miljonid.

Esialgu näis kõik paljulubav. Aastaks 2012 oli teenusel 100 miljonit kasutajat, aastal 2013 seisis Twitteri kodulehekülg maailma kümne enimkülastatud lehe hulgas. Käesolevaks aastaks oli kasutajate arv langenud 500 miljonini, kellest 300 miljonit on aktiivsed ehk tarbivad teenust vähemalt kord kuus. Seega on sotsiaalvõrgustiku kohale kerkinud väga tumedad pilved.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tagasi üles