Sisukord
Sõbranna
Postimees
15.08.2015
Eesti Mootorrattur on liikluses kiirem, kuid nõrgem pool Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Irbisepoeg peab isaga harjuma Horoskoop Eesti lühiuudised Arvamusfestival seadis end Paides sisse Esikas 15.08 Buratino-mehe lahkumine Eestlaste IT-tehing jõudis Venemaa peaprokuröri lauale Majandus Eestlaste IT-tehing jõudis Venemaa peaprokuröri lauale Välismaa Libauudised: Taliban otsib superstaari ja hallid varjundid Ühendemiraatides Pakistani libauudiste kriitikatule eest ei pääse keegi Välismaa lühiuudised Arvamus Tagasivaade: puuskulptuurid Kaarli puiesteel Neeme Korv: velotakso ohtlik pretsedent (1) Juhtkiri: ootused on plussis Supertehingust sai suur peavalu Päeva Karikatuur Punase kuradi tulek Katmata näoga Tsahkna Vägev üllataja Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Postimees 1909. aastal: kunstnikkude problem Kultuur Buratino-mehe lahkumine Sport Spordi lühiuudised Ka pronks jäi Poola Eesti nigel vorm tekitab küsimusi Kaotus, mis tuli väga halval ajal Talihärm läheb USAsse lund otsima ja haridust omandama Tarbija Ostukoha valikul pole hind ainus argument Psühholoog: paljudele pakub kallis poes ostlemine rahuldust Arter Horoskoop «Wallander» muudab suveõhtud kriminaalseks Võtkem huumoriga! Arter soovitab Kirev ja mitmekesine festivalimood Lohakas salat ehk Insalata Vastasa Katrin Saks: mulle meeldib riskida Vallaliste võidukäik – kuidas üksikute inimeste elu on paremaks muutunud? Milline oli Eesti tuntud inimeste esimene kohtumine kooliga? Grusiiniga kokkamas: haarame hatšapuril sarvist Oli aeg, kui sipelgad jooksid üle selja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vallaliste võidukäik – kuidas üksikute inimeste elu on paremaks muutunud?

5 min lugemist
Annad sõrme, võtab käe: fiktiivseks pulmatseremooniaks saab rentida meesmodelli. FOTO: Corbis/Scanpix

Möödas on ajad, mil vallaliste peale näidati näpuga ning üksi elamine oli midagi haruldast. Nüüd on omaette elamisest saanud trend, mis sunnib ettevõtjaid uusi nippe välja nuputama, olgu selleks siis pulmafotod üksikutele või õhtusöök muumitrolliga.

Tellijale Tellijale

Pikem eluiga, parem majanduslik seis, karjääri tõttu hilisem pere loomine, massilisem abielude lahutamine ja interneti laialdane levik on peamised stiimulid, mida peetakse üheliikmeliste leibkondade hüppelise kasvu põhjustajateks. Eriti on üksinda elamine levinud Skandinaavia maades, aga ka Saksamaal ja Šveitsis, kus üheliikmelised leibkonnad moodustavad peaaegu poole kõigist majapidamistest. Üha rohkem leidub neid ka tugeva peretraditsiooniga riikides, näiteks Jaapanis, Lõuna-Koreas, Hiinas ja Brasiilias. Eestiski elas statistikaameti viimaste andmete kohaselt lausa 36 protsenti inimestest üksinda. Uuringufirma Euromonitor International ennustuste järgi on see üleilmsel tasandil kõige kiiremini leviv leibkonna tüüp ning muudab oluliselt senist tarbimiskäitumist ja toob turule uusi teenuseid.

14.08.2015 17.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto