Sisukord
Sport
Tänane leht
11.08.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kohalikud võitlevad Balticconnectori trassi vastu Visatud kilde, puistatud teri Miljoneid maksumaksja toetust saanud maagiline idu pole aastatega turule jõudnud Kaitseliidu endine pealik omastas tuhandeid eurosid riigi raha Postimees ja Toidupank aitavad 2500 raskustes peret Õnnetuse põhjustanud Randy oli kriminaalses joobes Oleg Ossinovski kohal ripuvad altkäemaksupilved Politsei tabas Rahumäel naist rünnanud mehe Viiendalt korruselt alla kukkunud laps on raskes seisus Eesti lühiuudised Rootsis pussitati IKEA poes surnuks kaks inimest Majandus Sutter: tarbige elektrit öösiti Majanduse lühiuudised Twitter pole enam popp Miljoneid maksumaksja toetust saanud maagiline idu pole aastatega turule jõudnud Välismaa Türgis oli verine esmaspäev Arvamus Taavi Veskimägi: Pariisi kliimakonverentsi ootuses Hannes Luts: hirm kolme rongi ees Ilmar Raag: ETV+ ülesanne on anda veel üks instrument maailma mõtestamiseks Postimees 1929. aastal: tõotab korralikku lõikust Indrek Mäe: valik demokraatia kasuks Juhtkiri: kolme rattaga seaduseaugus Kultuur Visatud kilde, puistatud teri Sport Spordi lühiuudised Peakohtunik: vilemehed peavad mängijaid kaitsma Kindluse leidnud Frank Liivak jätkab küpsemist 100 000 eurot maksev telk korvpallifännide lõbustamiseks Stabiilne Rossi sihib oma seitsmendat tiitlit Rio suure etenduse ootuses Tallinn Segadus velotaksodega viib need vanalinna tänavailt Tarbija Twitter pole enam popp Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peakohtunik: vilemehed peavad mängijaid kaitsma

2 min lugemist
Transi kapten Roman Nesterovski (vasakul) ja kaitsja Tanel Tamberg ei mõista kohtuniku Roomer Tarajevi otsust. FOTO: Erik Prozes

JALGPALL. Laupäevane Narva Transi ja FC Flora vaheline jalgpalli Premium liiga kohtumine küttis pärast matši kõvasti kirgi, kui Transi president Nikolai Burdakov kritiseeris peakohtunik Roomer Tarajevit, kes saatis punase kaardiga väljakult ära narvalaste mängumehed Marek Kaljumäe ja Tanel Tambergi.

Tellijale Tellijale

Nüüdseks on kohtumise vaidlusalused olukorrad videost üle vaadanud ka Eesti Jalgpalli Liidu peakohtunik Uno Tutk, kelle sõnul käitus Tarajev antud olukordades igati reeglitepäraselt.

«Konkreetselt laupäevased olukorrad on justkui õpikust. Esimesel puhul on tegemist tõsise määruste rikkumisega – et teenida punast, ei pea vastane saama vigastust või lõpetama päeva traumapunktis –, see on täpselt selline olukord, millele juhtisin kohtunike tähelepanu nii hooaja eel kui ka pärast esimest hooaja poolt, kui analüüsi tulemusel leidsime, et 20 vooru järel ja saja mängu jooksul on fikseeritud vaid üks tõsine rikkumine, mille eest karistatakse punase kaardiga, samas on mitmed vigastusohtlikud sissesõitmised jäänud kohtunike poolt vaid kollase kaardi tasemele. Toome näiteks UEFA Euroopa liiga kolmanda ringi mängud, kus näidati nelja punast kaarti analoogsete rikkumiste eest. Sellise ohtliku või ohu potentsiaaliga tegevuse väljajuurimine on üks UEFA ja FIFA prioriteet. Kohtunike roll platsil on tagada muuhulgas ka see, et kõik mängijad jõuaksid tervelt koju – pallurid teevad platsil oma tööd ja vilemehed peavad neid kaitsma,» kirjeldas Tutk olukorda, kus väljakult saadeti ära Kaljumäe.

10.08.2015 12.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto