Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (22) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (9) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (11) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (16) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (33) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (19) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (15) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (3) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (4) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1933. aastal: kaitseseisukord üle riigi

1 min lugemist

Walitsuse otsustawad sammud demokraatliku riigikorra ja kodurahu kaitseks. Seitse organisatsiooni sulgemisele. Ajakirjanduselt nõutakse wastutustunnet.

Arwestades Eesti Wabariigis makswa demokraatliku korra wastu sihitud liikumist ja wastutustundetu kihutustöö lewimist, mis tekitab ärewust laiemates kodanikkude kihtides ja on hädaohtlik demokraatlikule riigikorrale ja awalikule julgeolekule, kuulutada wälja Eesti Wabariigi põhiseaduses määratud demokraatl. riigikorra kaitseks kaitseseisukord kogu wabariigis, tähtajaga kuni 1. jaanuarini 1934.

Kohtu.siseminister W. Rooberg, sisekaitse ülema kohustes, asudes korra ja julgeoleku kaitsmisele wabariigis, awaldas samal päewal ja pani telegraafi teel maksma kolm sundmäärust:

1) Awalikkude ja kinniste koosolekute ja ettekannete kohta, milledes ära keelatakse awaldused wõi kujutused, mis sisaldawad sihilikku lugupidamatust Eesti Wabariigis makswa demokraatliku riigikorra, riigikogu, riigiwanema, wabariigi walitsuse ja tema liikmete kohta, wõi mis wõiwad tekitada seltskonnas ärewust. 

2) Ühingute, seltside ja nende liitude ja muude rühmituste asutamise ja samuti perioodiliste trükitoodete wäljaandmise kohta, milles märgitakse, et niisuguste asutamine wõi wäljaandmine wõib sündida ainult sisekaitse ülema loal.

3) Kõikide perioodiliste ja muude trükitoodete eelkontrolli kohta, mille järele sisekaitse ülema poolt nimetatud kontrolliametnikud wõiwad keelata ja takistada tähendatud toodete trükikojast «wäljalaskmist». 13.08.1933

Seotud lood
19.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto