Sisukord
Välismaa
Postimees
28.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis (4) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Parim haigla 2000 kilomeetri raadiuses

3 min lugemist
Algusest peale saksa sõjaväemeedikute hoole all olnud Koulikoro välihaigla on vähemalt sakslaste endi kinnitusel tõenäoliselt parim meditsiiniasutus umbes 2000 kilomeetri raadiuses. FOTO: Evelyn Kaldoja

EUTM-Mali on sõjaline missioon, kus koptereid kasutatakse vaid ühel otstarbel – meditsiiniliseks evakuatsiooniks Koulikoros paiknevasse välihaiglasse, mis ühe missioonil teeniva Saksa ohvitseri sõnul on tõenäoliselt kõige kõrgetasemelisem meditsiiniasutus 2000 kilomeetri raadiuses.

Tellijale

Hospidali juhtimine on algusest peale olnud Saksa sõjaväearstide hoole all ning jääb mulje, et sakslased korraldavad ELi tervishoiumissiooni hoolsusega, mis nende rahvusstereotüüpi igati õigustab.

Kui ELi mullusel missioonil Kesk-Aafrikas leidus pea iga nädal või teinekord isegi sagedamini juhtumeid, kus Euroopa sõdurid malaariasse jäid, siis Koulikoro EUTMi välihaigla peaarsti kinnitusel Malis nende sõdurid sellesse tõppe – mida seal pidada kandma umbes iga viies sääsk – haigestunud pole.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto