Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.08.2015
Eesti lk6 FAKTIKAST Horoskoop Tallinna botaanikaaias avati meelte aed Lühiuudised Mustamäele kerkib kirik Välisministeerium võib saada uue kantsleri teabeametist Tapetud sigadega Tormasse sõitvad veokid tilguvad Leping: ministeerium määrab reisigraafiku Ka sünnituse algust iseloomustab geenijälg Teadlased uurisid rasedushäirete geneetilisi põhjusi Koolides napib noori õpetajaid Parvlaevajärjekorrad jäävad kestma Suursaarte laevaliikluse ajalugu — tühistatud konkursid ja hättajäänud ministrid Palju õnne Pärnus peatati sadamaehitusel leitud lõhkekeha tõttu liiklus Dilbert Arvamusfestival kutsub 224 arutelule Majandus Parvlaevajärjekorrad jäävad kestma Bussifirmad pahandavad rongiliikluse doteerimise pärast «Nii järsku küll ei oska midagi teha...» Välismaa Välismaa lühiuudised Mida teeb EL Malis? Mali sõdur eelistab praktikat raamatutarkusele Parim haigla 2000 kilomeetri raadiuses Arvamus Juhtkiri: korruptsiooniga üle piiri Mart Rannut: diskrimineeritud riigikeel Hanneli Rudi: äkki ministril ongi õigus? Jüri Vendik: Vene opositsiooni kurb valik Päeva Karikatuur Marju Lauristin: kirvega keele kallal Vahur Kersna: sööme. Armastame. Ja palvetame, et see ei lõpeks Postimees 1933. aastal: kaitseseisukord üle riigi Kultuur Plikaliku energiaga daam, kuradikesed silmis Kultuuri lühiuudiseid Sport Spordi lühiuudised Topeltkoormusest hoolimata imet kordama Sokk loodab paraneda, Kangur mitte teisi segada Suur rannajalgpall kolib Hispaaniast Eestisse Tallinn Mustamäele kerkib kirik Tarbija Lillefestival pakatab värsketest ideedest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marju Lauristin: kirvega keele kallal

5 min lugemist
Marju Lauristin. FOTO: Tairo Lutter

Liiga palju on hariduse ja teaduse üle võimu saanud tehnokraatliku mõtteviisiga inimesed, kelle silmis on kultuuriasjad nii vähetähtsad, et nad ei saagi aru, kui kaalukas on nende üks või teine otsus meie tuleviku jaoks, kirjutab Marju Lauristin.

Tellijale Tellijale

Eesti Keele Instituudi (EKI) ümber lahvatanud konflikt on minu meelest oluline seepärast, et saadakse aru, kui olulised on eesti inimeste jaoks institutsioonid, kellest sõltub meie põhiseaduse paragrahvi täitmine – keele ja kultuuri säilimine. Mitte lihtsalt nii, et administratsioonil ja ministeeriumil on võimalik kinniste uste taga otsustada asju, mis on tegelikult eesti kultuuri ja keele seisukohalt saatusrasked.

Need on asjad, mida peab arutama põhjalikult ja kindlasti ka riigikogus. Kogu teema tuli üles riigikogu n-ö suvevaheajal. Jääb mulje, et seda ei tahetudki ei seadusandja ega haridus- ja kultuuriavalikkuse jaoks avada. 

12.08.2015 14.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto