Sisukord
Kolumnistid
Postimees
13.08.2015
Eesti lk6 FAKTIKAST Horoskoop Tallinna botaanikaaias avati meelte aed Lühiuudised Mustamäele kerkib kirik Välisministeerium võib saada uue kantsleri teabeametist Tapetud sigadega Tormasse sõitvad veokid tilguvad Leping: ministeerium määrab reisigraafiku Ka sünnituse algust iseloomustab geenijälg Teadlased uurisid rasedushäirete geneetilisi põhjusi Koolides napib noori õpetajaid Parvlaevajärjekorrad jäävad kestma Suursaarte laevaliikluse ajalugu — tühistatud konkursid ja hättajäänud ministrid Palju õnne Pärnus peatati sadamaehitusel leitud lõhkekeha tõttu liiklus Dilbert Arvamusfestival kutsub 224 arutelule Majandus Parvlaevajärjekorrad jäävad kestma Bussifirmad pahandavad rongiliikluse doteerimise pärast «Nii järsku küll ei oska midagi teha...» Välismaa Välismaa lühiuudised Mida teeb EL Malis? Mali sõdur eelistab praktikat raamatutarkusele Parim haigla 2000 kilomeetri raadiuses Arvamus Juhtkiri: korruptsiooniga üle piiri Mart Rannut: diskrimineeritud riigikeel Hanneli Rudi: äkki ministril ongi õigus? Jüri Vendik: Vene opositsiooni kurb valik Päeva Karikatuur Marju Lauristin: kirvega keele kallal Vahur Kersna: sööme. Armastame. Ja palvetame, et see ei lõpeks Postimees 1933. aastal: kaitseseisukord üle riigi Kultuur Plikaliku energiaga daam, kuradikesed silmis Kultuuri lühiuudiseid Sport Spordi lühiuudised Topeltkoormusest hoolimata imet kordama Sokk loodab paraneda, Kangur mitte teisi segada Suur rannajalgpall kolib Hispaaniast Eestisse Tallinn Mustamäele kerkib kirik Tarbija Lillefestival pakatab värsketest ideedest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Vendik: Vene opositsiooni kurb valik

3 min lugemist
Jüri Vendik FOTO: Tairo Lutter

«Ma ühtäkki avastasin, et mul pole kellegi poolt hääletada. Ma tahan midagi muuta. Ma tean, mis toimub äris, majanduses. No ei saa ju enam niimoodi.» Nii rääkis siinkirjutajale Sergei Boiko, 32-aastane Novosibirski mees, kes jättis kõrgepalgalise töökoha, et opositsionäärina poliitikasse minna. Nüüd on ta haiglas.

Tellijale Tellijale

Boiko ja tema võitluskaaslased opositsioonilisest demokraatlikust koalitsioonist pidasid näljastreiki, protestimaks nende nimekirja oblasti parlamendi valimistel mitteregistreerimise vastu. Pärast 12 päeva tekkisid Sergeil probleemid südamega ja ta viidi intensiivravile, võitluskaaslased aga lõpetasid näljastreigi, kuna jätkata ei olnud mõtet.

Ka seekord ei õnnestunud midagi muuta.

Demokraatlik koalitsioon, mis koosneb tapetud Boriss Nemtsovi ja Aleksei Navalnõi erakondadest ja veel neljast parteist, üritas olla seaduskuulekas ja täitis piinlikult täpselt kõik nõudmised, et neljas Venemaa regioonis sügisestest valimistest osa võtta. Võimud keeldusid – tuimalt seadusele või seaduse vaimule vilistades – nende nimekirju ja kandidaate registreerimast.

Vene sisepoliitika liigub üsna kindlas suunas, trend on teisitimõtlejate jaoks sünge, ja kui see nii jätkub, jääb opositsioonile väga varsti vaid üht tüüpi valik. Valik, kuhu emigreeruda.

12.08.2015 14.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto