Sisukord
Välismaa
Postimees
13.08.2015
Eesti lk6 FAKTIKAST Horoskoop Tallinna botaanikaaias avati meelte aed Lühiuudised Mustamäele kerkib kirik Välisministeerium võib saada uue kantsleri teabeametist Tapetud sigadega Tormasse sõitvad veokid tilguvad Leping: ministeerium määrab reisigraafiku Ka sünnituse algust iseloomustab geenijälg Teadlased uurisid rasedushäirete geneetilisi põhjusi Koolides napib noori õpetajaid Parvlaevajärjekorrad jäävad kestma Suursaarte laevaliikluse ajalugu — tühistatud konkursid ja hättajäänud ministrid Palju õnne Pärnus peatati sadamaehitusel leitud lõhkekeha tõttu liiklus Dilbert Arvamusfestival kutsub 224 arutelule Majandus Parvlaevajärjekorrad jäävad kestma Bussifirmad pahandavad rongiliikluse doteerimise pärast «Nii järsku küll ei oska midagi teha...» Välismaa Välismaa lühiuudised Mida teeb EL Malis? Mali sõdur eelistab praktikat raamatutarkusele Parim haigla 2000 kilomeetri raadiuses Arvamus Juhtkiri: korruptsiooniga üle piiri Mart Rannut: diskrimineeritud riigikeel Hanneli Rudi: äkki ministril ongi õigus? Jüri Vendik: Vene opositsiooni kurb valik Päeva Karikatuur Marju Lauristin: kirvega keele kallal Vahur Kersna: sööme. Armastame. Ja palvetame, et see ei lõpeks Postimees 1933. aastal: kaitseseisukord üle riigi Kultuur Plikaliku energiaga daam, kuradikesed silmis Kultuuri lühiuudiseid Sport Spordi lühiuudised Topeltkoormusest hoolimata imet kordama Sokk loodab paraneda, Kangur mitte teisi segada Suur rannajalgpall kolib Hispaaniast Eestisse Tallinn Mustamäele kerkib kirik Tarbija Lillefestival pakatab värsketest ideedest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mali sõdur eelistab praktikat raamatutarkusele

4 min lugemist
Mali sõdurid väljaõppel. FOTO: Reuters/ScanPix

«Mulle on alati meeldinud, kuidas nad küsivad, et kui tulevahetus tuleb, kas me siis jookseme laiali?» muigab pool aastat Koulikoros ELi väljaõppemissioonil EUTM-Mali kohalikke sõdureid õpetanud Eesti instruktor.

Tellijale Tellijale

«Mali sõdur ei ole tüüpiline sõdur. Ta ei ole distsiplineeritud, ta on väga lõbus,» kirjeldab sama instruktor, kes isiklikel põhjustel nimega rääkida ei soovi. «Nagu me siin ütleme, nad on lillelapsed, neile ei saa läheneda nagu eestlastele. Nendega on nagu lastega. Kui nad õpivad, siis läbi praktika, mitte raamatu.»

«Väga kõva puu, aga kui lõpuks valmis saab, siis annab tulemust küll,» iseloomustab ta Mali sõdurit.

12.08.2015 14.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto