Sisukord
Eesti
Tänane leht
15.08.2015
Eesti Mootorrattur on liikluses kiirem, kuid nõrgem pool Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Irbisepoeg peab isaga harjuma Horoskoop Eesti lühiuudised Arvamusfestival seadis end Paides sisse Esikas 15.08 Buratino-mehe lahkumine Eestlaste IT-tehing jõudis Venemaa peaprokuröri lauale Majandus Eestlaste IT-tehing jõudis Venemaa peaprokuröri lauale Välismaa Libauudised: Taliban otsib superstaari ja hallid varjundid Ühendemiraatides Pakistani libauudiste kriitikatule eest ei pääse keegi Välismaa lühiuudised Arvamus Tagasivaade: puuskulptuurid Kaarli puiesteel Neeme Korv: velotakso ohtlik pretsedent (1) Juhtkiri: ootused on plussis Supertehingust sai suur peavalu Päeva Karikatuur Punase kuradi tulek Katmata näoga Tsahkna Vägev üllataja Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Postimees 1909. aastal: kunstnikkude problem Kultuur Buratino-mehe lahkumine Sport Spordi lühiuudised Ka pronks jäi Poola Eesti nigel vorm tekitab küsimusi Kaotus, mis tuli väga halval ajal Talihärm läheb USAsse lund otsima ja haridust omandama Tarbija Ostukoha valikul pole hind ainus argument Psühholoog: paljudele pakub kallis poes ostlemine rahuldust Arter Horoskoop «Wallander» muudab suveõhtud kriminaalseks Võtkem huumoriga! Arter soovitab Kirev ja mitmekesine festivalimood Lohakas salat ehk Insalata Vastasa Katrin Saks: mulle meeldib riskida Vallaliste võidukäik – kuidas üksikute inimeste elu on paremaks muutunud? Milline oli Eesti tuntud inimeste esimene kohtumine kooliga? Grusiiniga kokkamas: haarame hatšapuril sarvist Oli aeg, kui sipelgad jooksid üle selja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Oli aeg, kui sipelgad jooksid üle selja

5 min lugemist
Kõva mehe retroasend: hoolimata tänavu talvel Ameerikas mäesuusatades saadud tõsisest põlvetraumast, mis annab seniajani tunda, suudab Jan Uuspõld võtta Tallinna kesklinnas nõukaaja Žiguli ees poosi, millega paljud noored mehed tavatsevad oma auto ees uhkeldada. Seda nimetatakse ossikükiks. FOTO: Liis Treimann

Jan Uuspõld näitab tükis «Pingviin ja raisakass» 1991. aasta augustisündmustele järgnenud muutuste aega koomilise ja grotesksena. Aga mida ta ise tollal tegi?

Tellijale Tellijale

Kohtumispaik: McDonald’s Tallinna vanalinna servas. Et miks seal? Sest «mäkk», nagu kohta kutsutakse, oli 1990. aastatel üks kapitalistliku lääne kutsuvamaid tulukesi. Ja Jan Uuspõld, kellele sinna kohtumise määrasin, viib oma tükis «Pingviin ja raisakass», mida ta mängib tuleval nädalal Tallinnas Kultuurikatlas veel vaid neli korda, vaataja just 1991. aastasse.

Uuspõld, soni peas, saabub kohtumisele Žiguli 2103ga. «See oli kõige luksuslikum auto, kõigi unistus,» meenutab ta, ja tõdeb «mäkki» astudes, et järjekord on seal endiselt pikk, nagu kaks kümnendit tagasi.

14.08.2015 17.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto