Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välisministeerium võib saada uue kantsleri teabeametist

Rainer Saks FOTO: Jaanus Lensment / Postimees

Välisministeeriumi uueks kantsleriks võib saada teabeameti praegune peadirektor Rainer Saks.

Valitsus arutab välisminister Marina Kaljuranna ettepanekul uue kantsleri nimetamist juba tänasel istungil. Ettepaneku kohaselt alustaks Saks ministeeriumi kantslerina tööd tänavu 1. detsembril, teatas välisministeerium.

«Mul on väga hea meel, et Rainer Saks võttis minu pakkumise vastu ning ma sain esitada ettepaneku valitsusele nimetada ta välisministeeriumi uueks kantsleriks. Saks on üks Eesti tippametnikke, kellel on enam kui 16 aasta pikkune avaliku teenistuse kogemus, sealhulgas ka välisministeeriumis, ning 14 aastat juhtimiskogemust,» ütles Kaljurand.

1967. aastal sündinud Saks on õppinud Tartu Ülikoolis ajalugu ning töötanud Pärnu Sütevaka gümnaasiumis ajalooõpetajana. 1999. aastal sai temast toona välisministrina töötanud Toomas Hendrik Ilvese nõunik, 2001. aastal aga riigikantselei koordinatsioonibüroo juht.

2006. aastal, kui Ilves valiti presidendiks, asus Saks tööle presidendi kantselei direktorina. Sellelt kohalt lahkus ta 2011. aasta alguses, kui valitsus nimetas ta teabeameti uueks juhiks. Saksa viieaastane ametiaeg pidanuks lõppema 2016. aasta 9. veebruaril.

Peaaegu samast ajast ehk 2011. aasta 1. jaanuarist töötab välisministeeriumi kantslerina Alar Streimann, kes alustab augusti lõpus tööd Eesti suursaadikuna Prantsusmaal.

27. augustist kuni 30. novembrini täidab välisministeeriumi kantsleri ülesandeid välismajanduspoliitika ja arengukoostöö küsimuste asekantsler Väino Reinart, teatas ministeerium.

12.08.2015 14.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto