Sisukord
Kasulik
Tänane leht
14.08.2015
Eesti Õe-venna välisreis takerdus piiril Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Eesti lühiuudised Viimsi kaubanduskeskus valmis Eesti lühiuudised Talunik kahtlustab jäätmekäitlejat katku levitamises Majandus Majanduse lühiuudised Mis on Balticconnector? Kohalike pahameel gaasitoru trassivalikut ei kõiguta Välismaa Välismaa lühiuudised Sisserändajad vallutasid Kosi saare Rahvaste rändamine toob Euroopasse enneolematul hulgal migrante Arvamus Henrik Roonemaa: kas äpid söövad Eesti väikefirmad ära? Juhtkiri: omapäi üle piiri üksnes vanemate loal Aimar Ventsel: käed eemale Darjast! Aivar Õepa: järgmist oktoobrit oodates Postimees 1910. aastal: Läti-Eesti rahvusline võitlus Margus Tsahkna: salakeele hoidmine nõuab tegusid Ahto Lobjakas: suure pildi saadik tulevikust Päeva Karikatuur Kultuur Meri, varjud ja hülgeolevused Kultuuri lühiuudiseid Sport Spordi lühiuudised Kalevil kaks leegionäri paigas Eesti lohetüdruk lendab maailma meredel Koondise füsioterapeut vollemeeste lõõpi ei karda: üks pilk ja tõmmatakse kahte lehte laiali Harting püsib vigastusest hoolimata ikka pildil Tallinn Arendaja ehitab Kalarannale tara ette Tallinna lühiuudised Tarbija 40 sekundit maa ja taeva vahel Tartu Kunstnikupaar kohtus Tartus võõravihaga Reid: kas turul müüdav Eesti kaup on ikka Eestist? Tiibeti neiu mõistab pagulashirmu Klimatoloog munasuurustest raheteradest: nii suured terad on kaunis haruldased Eestlased õpetasid tibutantsu Tartu võõrustab kaht jalgpalli EMi valikmängu Priit Pullerits: seiskunud jooks Meelelahutus Koomiks Sudoku

40 sekundit maa ja taeva vahel

3 min lugemist
Mia on nii kerge, et talle tuleb enne hoogu lükata, et ta trossiraja lõppu välja vuhiseks. FOTO: Eero Vabamägi

Ma tõesti ei tahtnud seda teha. Vanust on juba niipalju, et iga ekstreemsus kaasa ei kisu ja elu, jalad maa peal, tundub täitsa tore. Sealt kandi inimesena olin ma Kiviõli tuhamäe otsas käinud ammu enne, kui sellest sai turismiatraktsioon. Teadsin väga hästi, kui kauge tundub maa, kui sealt pilvepiirilt alla vaadata. Aga ka seda, kui palju on võimalik murda erinevaid luid, kui sellest mäest kelguga alla lasta.

Tellijale Tellijale

Kui aga nägin Kiviõli seikluskeskuse turundusjuhi Janek Maari seitsmeaastast tütart Miat suurest rõõmust keksimas, et ometigi saab taas trossiga mäest alla lasta, tundus, et kui töö tahab tegemist, siis tuleb see ära teha. Isegi kui see tähendab 75 km/h maa ja taeva vahel kõlkudes Eesti kõige kõrgemast tehismäest allatulekut.

Maari sõnul on trosslaskumine u 600 m pikk ja selle maa läbimiseks kulub kõigest 40 sekundit. Kõrguste vahe on u 80 meetrit. «Kui vanemad lubavad, võivad isegi 7–8-aastased alla tulla,» selgitas Maar entusiastlikult. «Tõsi küll, kuna nad kaaluvad nii vähe, tuleb neile hoog sisse lükata, et nad ei jääks kümme meetrit enne lõppu maa ja taeva vahele rippuma.» Aga isegi kui see juhtub, pole midagi hullu, sest siis võetakse appi nöör, millega seisma jäänu lõpp-punkti välja tõmmatakse.

13.08.2015 15.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto