Sisukord
Arvamus
Tänane leht
14.08.2015
Eesti Õe-venna välisreis takerdus piiril Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Eesti lühiuudised Viimsi kaubanduskeskus valmis Eesti lühiuudised Talunik kahtlustab jäätmekäitlejat katku levitamises Majandus Majanduse lühiuudised Mis on Balticconnector? Kohalike pahameel gaasitoru trassivalikut ei kõiguta Välismaa Välismaa lühiuudised Sisserändajad vallutasid Kosi saare Rahvaste rändamine toob Euroopasse enneolematul hulgal migrante Arvamus Henrik Roonemaa: kas äpid söövad Eesti väikefirmad ära? Juhtkiri: omapäi üle piiri üksnes vanemate loal Aimar Ventsel: käed eemale Darjast! Aivar Õepa: järgmist oktoobrit oodates Postimees 1910. aastal: Läti-Eesti rahvusline võitlus Margus Tsahkna: salakeele hoidmine nõuab tegusid Ahto Lobjakas: suure pildi saadik tulevikust Päeva Karikatuur Kultuur Meri, varjud ja hülgeolevused Kultuuri lühiuudiseid Sport Spordi lühiuudised Kalevil kaks leegionäri paigas Eesti lohetüdruk lendab maailma meredel Koondise füsioterapeut vollemeeste lõõpi ei karda: üks pilk ja tõmmatakse kahte lehte laiali Harting püsib vigastusest hoolimata ikka pildil Tallinn Arendaja ehitab Kalarannale tara ette Tallinna lühiuudised Tarbija 40 sekundit maa ja taeva vahel Tartu Kunstnikupaar kohtus Tartus võõravihaga Reid: kas turul müüdav Eesti kaup on ikka Eestist? Tiibeti neiu mõistab pagulashirmu Klimatoloog munasuurustest raheteradest: nii suured terad on kaunis haruldased Eestlased õpetasid tibutantsu Tartu võõrustab kaht jalgpalli EMi valikmängu Priit Pullerits: seiskunud jooks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Margus Tsahkna: salakeele hoidmine nõuab tegusid

5 min lugemist
Margus Tsahkna FOTO: Jaanus Lensment

Me ei ela suletud maailmas, kuid oma eripära säilitamiseks peame selle eest ka seisma, kirjutab IRLi esimees Margus Tsahkna.

Tellijale Tellijale

Minu ettepanekud muuta Eestisse elama asuvatele inimestele kohustuslikuks eesti keele õpe ja kohanemisprogrammides osalemine ning keelata avalikus kohas näokatete kandmine on tekitanud laia arutelu. Kuid ma leian, et ausas mängus peavad olema reeglid paigas enne mängu algust. See on aus kõigi suhtes.

Olen sellel suvel kohtunud paljude erinevate inimestega üle Eesti. Põhiteemaks on pagulased. Kui selgitada tagamaid ja seda, et igal aastal asub Eestisse elama pea 7000 inimest, kellest 3400 on väljastpoolt Euroopa Liitu, saadakse aru, et need paarsada sõjapõgenikku, kes meile kahe aasta jooksul saabuvad, ei kujuta endast reaalset ohtu. Seda tingimusel, kui me kehtestame ise oma reeglid ning teemaga aktiivselt tegeleme. Me saame hakkama.

Eesti inimesed aga saavad aru – see ei pruugi olla kõik. Maailmas rahvas liigub, järjest rohkem. Liigutakse parematele jahi- ja põllumaadele nii, nagu seda on tehtud aastatuhandeid. Rahva on liikuma pannud ka sõjad, millel ei ole lõppu näha. Inimesed küsivad – mis saab edasi? Me näeme neid probleeme, mis on tekkinud meie naaberriikides. See, et Rootsi politseil ei ole lubatud teatud piirkondadesse enda julgeoleku pärast siseneda, annab põhjuse olla murelik. Jutud, et see kõik meid ei ohusta, ei ole tõsiseltvõetavad. Euroopas köeb erinevate kultuuride vaheline konflikt. Meil seda veel ei ole.

13.08.2015 15.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto