Sisukord
Tänane leht
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (24) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (84) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (36) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Meri, varjud ja hülgeolevused

3 min lugemist
Visuaalteater Viinistul. Hülgenaine Selki (Shannon Quinn) ja Mattias (Rauno Kaibiainen). FOTO: Helen Rekkor

Augustis toimuvad Viinistul Helen Rekkori lavastatud visuaalteatriõhtud, mis koosnevad kahest eraldiseisvast, kuid koos töötavast lavastusest. «Üle vee» on nimetatud Eesti esimeseks varjuteatrilavastuseks ja nomineeritud teatri aastaauhindade jagamisel Salme Reegi nimelisele preemiale. «Laineid lausudes» on spetsiaalselt Viinistu rannakuuri seatud ja heidab pilgu rannarahvastel esinevale legendile hülgeolevustest.

Tellijale

Vabal Laval mängitud «Üle vee» sobib ideaalselt uude mängukohta katlamajas. Mere lähedus ja lavastuse temaatika haakuvad nagu kala ja vesi. Kolmeks postkaardiks jaotatud ekraanil liiguvad varjud ja maastikud, mille kaudu jutustatakse dokumentaalse ainese põhjal sündinud lugu. Varje helindab kirjavahetus algaja meremehe Jaanuse (Rauno Kaibiainen) ja tema õe (Liisa Taul) vahel, mis annab edasi mineja ja jääja tundeid, igatsemisi, mõtteid, arenemist ja pettumusi.

«Üle vee» on teistmoodi teatrikeelega lavastus, mis sobib igale eale ja on sobilik vaatamine nii suurele kui ka väikesele. Heli, värvid ja liikuvad varjud äratavad sees üles tunde, mis võis olla esivanematel videvikus rehetares lugusid jutustades ja seintele kätevarje tehes. Lavastusest on varem pikemalt kirjutatud mitmes väljaandes, nii et keskendun uuslavastusele.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto