Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
14.08.2015
Eesti Õe-venna välisreis takerdus piiril Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Eesti lühiuudised Viimsi kaubanduskeskus valmis Eesti lühiuudised Talunik kahtlustab jäätmekäitlejat katku levitamises Majandus Majanduse lühiuudised Mis on Balticconnector? Kohalike pahameel gaasitoru trassivalikut ei kõiguta Välismaa Välismaa lühiuudised Sisserändajad vallutasid Kosi saare Rahvaste rändamine toob Euroopasse enneolematul hulgal migrante Arvamus Henrik Roonemaa: kas äpid söövad Eesti väikefirmad ära? Juhtkiri: omapäi üle piiri üksnes vanemate loal Aimar Ventsel: käed eemale Darjast! Aivar Õepa: järgmist oktoobrit oodates Postimees 1910. aastal: Läti-Eesti rahvusline võitlus Margus Tsahkna: salakeele hoidmine nõuab tegusid Ahto Lobjakas: suure pildi saadik tulevikust Päeva Karikatuur Kultuur Meri, varjud ja hülgeolevused Kultuuri lühiuudiseid Sport Spordi lühiuudised Kalevil kaks leegionäri paigas Eesti lohetüdruk lendab maailma meredel Koondise füsioterapeut vollemeeste lõõpi ei karda: üks pilk ja tõmmatakse kahte lehte laiali Harting püsib vigastusest hoolimata ikka pildil Tallinn Arendaja ehitab Kalarannale tara ette Tallinna lühiuudised Tarbija 40 sekundit maa ja taeva vahel Tartu Kunstnikupaar kohtus Tartus võõravihaga Reid: kas turul müüdav Eesti kaup on ikka Eestist? Tiibeti neiu mõistab pagulashirmu Klimatoloog munasuurustest raheteradest: nii suured terad on kaunis haruldased Eestlased õpetasid tibutantsu Tartu võõrustab kaht jalgpalli EMi valikmängu Priit Pullerits: seiskunud jooks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meri, varjud ja hülgeolevused

3 min lugemist
Visuaalteater Viinistul. Hülgenaine Selki (Shannon Quinn) ja Mattias (Rauno Kaibiainen). FOTO: Helen Rekkor

Augustis toimuvad Viinistul Helen Rekkori lavastatud visuaalteatriõhtud, mis koosnevad kahest eraldiseisvast, kuid koos töötavast lavastusest. «Üle vee» on nimetatud Eesti esimeseks varjuteatrilavastuseks ja nomineeritud teatri aastaauhindade jagamisel Salme Reegi nimelisele preemiale. «Laineid lausudes» on spetsiaalselt Viinistu rannakuuri seatud ja heidab pilgu rannarahvastel esinevale legendile hülgeolevustest.

Tellijale Tellijale

Vabal Laval mängitud «Üle vee» sobib ideaalselt uude mängukohta katlamajas. Mere lähedus ja lavastuse temaatika haakuvad nagu kala ja vesi. Kolmeks postkaardiks jaotatud ekraanil liiguvad varjud ja maastikud, mille kaudu jutustatakse dokumentaalse ainese põhjal sündinud lugu. Varje helindab kirjavahetus algaja meremehe Jaanuse (Rauno Kaibiainen) ja tema õe (Liisa Taul) vahel, mis annab edasi mineja ja jääja tundeid, igatsemisi, mõtteid, arenemist ja pettumusi.

«Üle vee» on teistmoodi teatrikeelega lavastus, mis sobib igale eale ja on sobilik vaatamine nii suurele kui ka väikesele. Heli, värvid ja liikuvad varjud äratavad sees üles tunde, mis võis olla esivanematel videvikus rehetares lugusid jutustades ja seintele kätevarje tehes. Lavastusest on varem pikemalt kirjutatud mitmes väljaandes, nii et keskendun uuslavastusele.

13.08.2015 15.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto