Sisukord
Eesti
Tänane leht
15.08.2015
Eesti Mootorrattur on liikluses kiirem, kuid nõrgem pool Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Irbisepoeg peab isaga harjuma Horoskoop Eesti lühiuudised Arvamusfestival seadis end Paides sisse Esikas 15.08 Buratino-mehe lahkumine Eestlaste IT-tehing jõudis Venemaa peaprokuröri lauale Majandus Eestlaste IT-tehing jõudis Venemaa peaprokuröri lauale Välismaa Libauudised: Taliban otsib superstaari ja hallid varjundid Ühendemiraatides Pakistani libauudiste kriitikatule eest ei pääse keegi Välismaa lühiuudised Arvamus Tagasivaade: puuskulptuurid Kaarli puiesteel Neeme Korv: velotakso ohtlik pretsedent (1) Juhtkiri: ootused on plussis Supertehingust sai suur peavalu Päeva Karikatuur Punase kuradi tulek Katmata näoga Tsahkna Vägev üllataja Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Postimees 1909. aastal: kunstnikkude problem Kultuur Buratino-mehe lahkumine Sport Spordi lühiuudised Ka pronks jäi Poola Eesti nigel vorm tekitab küsimusi Kaotus, mis tuli väga halval ajal Talihärm läheb USAsse lund otsima ja haridust omandama Tarbija Ostukoha valikul pole hind ainus argument Psühholoog: paljudele pakub kallis poes ostlemine rahuldust Arter Horoskoop «Wallander» muudab suveõhtud kriminaalseks Võtkem huumoriga! Arter soovitab Kirev ja mitmekesine festivalimood Lohakas salat ehk Insalata Vastasa Katrin Saks: mulle meeldib riskida Vallaliste võidukäik – kuidas üksikute inimeste elu on paremaks muutunud? Milline oli Eesti tuntud inimeste esimene kohtumine kooliga? Grusiiniga kokkamas: haarame hatšapuril sarvist Oli aeg, kui sipelgad jooksid üle selja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mootorrattur on liikluses kiirem, kuid nõrgem pool

4 min lugemist
Kiirendusvõistlus. FOTO: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Kuigi meie kliimas saab mootorrattaga sõita vaid mõned kuud, läbivad ligi pooled tsiklimehed aastas enam kui 5000 kilomeetrit. Samas ei pea suur osa neist oma teadmisi motoohutusest piisavaks, selgus maanteeameti tellitud ja TNS Emori tehtud uuringust.

Tellijale Tellijale

Eesti mootorratturite liikumis-, sõidu- ja ohutusharjumuste uuringus osales ligi tuhat tsiklimeest ja -naist, kelle vastustest võib järeldada, et keskmine Eesti mootorrattur on 25–49-aastane mees, kes elab Tallinnas koos elukaaslase või abikaasaga, käib palgatööl ja kel 50-protsendilise tõenäosusega on vähemalt üks laps.

Suvel sõidab tsikliga iga päev veidi enam kui kolmandik tuhandest mootorratturist, samas tajub iga neljas, et tal pole motoohutusest küllalt teadmisi.

14.08.2015 17.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto