Sisukord
Põllumajandus
Tänane leht
14.08.2015
Eesti Õe-venna välisreis takerdus piiril Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Eesti lühiuudised Viimsi kaubanduskeskus valmis Eesti lühiuudised Talunik kahtlustab jäätmekäitlejat katku levitamises Majandus Majanduse lühiuudised Mis on Balticconnector? Kohalike pahameel gaasitoru trassivalikut ei kõiguta Välismaa Välismaa lühiuudised Sisserändajad vallutasid Kosi saare Rahvaste rändamine toob Euroopasse enneolematul hulgal migrante Arvamus Henrik Roonemaa: kas äpid söövad Eesti väikefirmad ära? Juhtkiri: omapäi üle piiri üksnes vanemate loal Aimar Ventsel: käed eemale Darjast! Aivar Õepa: järgmist oktoobrit oodates Postimees 1910. aastal: Läti-Eesti rahvusline võitlus Margus Tsahkna: salakeele hoidmine nõuab tegusid Ahto Lobjakas: suure pildi saadik tulevikust Päeva Karikatuur Kultuur Meri, varjud ja hülgeolevused Kultuuri lühiuudiseid Sport Spordi lühiuudised Kalevil kaks leegionäri paigas Eesti lohetüdruk lendab maailma meredel Koondise füsioterapeut vollemeeste lõõpi ei karda: üks pilk ja tõmmatakse kahte lehte laiali Harting püsib vigastusest hoolimata ikka pildil Tallinn Arendaja ehitab Kalarannale tara ette Tallinna lühiuudised Tarbija 40 sekundit maa ja taeva vahel Tartu Kunstnikupaar kohtus Tartus võõravihaga Reid: kas turul müüdav Eesti kaup on ikka Eestist? Tiibeti neiu mõistab pagulashirmu Klimatoloog munasuurustest raheteradest: nii suured terad on kaunis haruldased Eestlased õpetasid tibutantsu Tartu võõrustab kaht jalgpalli EMi valikmängu Priit Pullerits: seiskunud jooks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Talunik kahtlustab jäätmekäitlejat katku levitamises

2 min lugemist
Sead. FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Loomsete jäätmete käitleja ASi Vireen auto, mis vedas 28. juulil jäätmeid Järvamaa mahetalust, kus hiljem avastati seakatk, sõitis kaks päeva hiljem katkuvabasse farmi. Sel kolmapäeval avastati katk ka selles farmis.

Tellijale Tellijale

Järvamaa mahetalu peremees Andres Alev rääkis, et Vireeni auto käis talus 28. juuli lõuna ajal. Tegu oli tavapärase tellitud veoga, millel polnud veel mingit seost katkuga. Ent hommikul oli talust leitud haige loom, kinnitus katku kohta saabus aga kaks päeva hiljem – esimese prooviga oli olnud mingi probleem.

30. juulil käis Vireeni auto Janek Trummi talus loomseid jäätmeid ära viimas. Seapidaja oli hetk tagasi kuulnud, et Järvamaa mahefarmis oli avastatud katk, ja mainis seda autojuhile. «Autojuht ütles, et ta sealt just tuligi,» meenutas Trumm. Tema sõnade peale, et sellise autoga ei tohi puhtasse farmi tulla, oli autojuht vastanud, et ta ei olnud katkust teadnud.

13.08.2015 15.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto