Sisukord
Tartu
Tänane leht
14.08.2015
Eesti Õe-venna välisreis takerdus piiril Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Eesti lühiuudised Viimsi kaubanduskeskus valmis Eesti lühiuudised Talunik kahtlustab jäätmekäitlejat katku levitamises Majandus Majanduse lühiuudised Mis on Balticconnector? Kohalike pahameel gaasitoru trassivalikut ei kõiguta Välismaa Välismaa lühiuudised Sisserändajad vallutasid Kosi saare Rahvaste rändamine toob Euroopasse enneolematul hulgal migrante Arvamus Henrik Roonemaa: kas äpid söövad Eesti väikefirmad ära? Juhtkiri: omapäi üle piiri üksnes vanemate loal Aimar Ventsel: käed eemale Darjast! Aivar Õepa: järgmist oktoobrit oodates Postimees 1910. aastal: Läti-Eesti rahvusline võitlus Margus Tsahkna: salakeele hoidmine nõuab tegusid Ahto Lobjakas: suure pildi saadik tulevikust Päeva Karikatuur Kultuur Meri, varjud ja hülgeolevused Kultuuri lühiuudiseid Sport Spordi lühiuudised Kalevil kaks leegionäri paigas Eesti lohetüdruk lendab maailma meredel Koondise füsioterapeut vollemeeste lõõpi ei karda: üks pilk ja tõmmatakse kahte lehte laiali Harting püsib vigastusest hoolimata ikka pildil Tallinn Arendaja ehitab Kalarannale tara ette Tallinna lühiuudised Tarbija 40 sekundit maa ja taeva vahel Tartu Kunstnikupaar kohtus Tartus võõravihaga Reid: kas turul müüdav Eesti kaup on ikka Eestist? Tiibeti neiu mõistab pagulashirmu Klimatoloog munasuurustest raheteradest: nii suured terad on kaunis haruldased Eestlased õpetasid tibutantsu Tartu võõrustab kaht jalgpalli EMi valikmängu Priit Pullerits: seiskunud jooks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reid: kas turul müüdav Eesti kaup on ikka Eestist?

2 min lugemist
Põllumajandusamet kontrollis kolmapäeval Tartu avaturu müüjaid ja kaupa. Mõnd müüjat sel ajal letis polnud. FOTO: Margus Ansu

Jutud käivad, kahtlusi on, aga võta sa nüüd kinni, on see tõsi või ei, et turult võib kodumaise maasika, kurgi või isegi kukeseene pähe koju viia hoopis piiri tagant toodud kauba. Et ostja turul petta ei saaks, korraldab põllumajandusamet seal reide.

Tellijale Tellijale

Tartu avaturul kontrollisid põllumajandusameti töötajad kolmapäeval, kas kaubal on juures vajalik teave ning kas näiteks Eesti tomatina pakutav on ikka Eestis kasvanud.

Põllumajandusameti töötajad palus sellele kontrollkäigule Tartumaa põllumeeste liidu juht Jaan Sõrra. «Turul ei ole asjad korras, Eesti kauba pähe müüakse välismaalt toodut,» selgitas ta. «Hiljuti oli ühel müüjal rediste juures kiri «Eesti», aga minu nähes valas ta sama kaupa juurde Poola kirjadega kotist.»

13.08.2015 15.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto