Sisukord
Äriuudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Elektrilevi vähendas investeeringuid, rikete arv kasvas

3 min lugemist
58 protsenti Eesti elektrivõrgust asub hajaasustuses, kus tarbitakse aga kõigest neli protsenti üle riigi võrku antud elektrienergiast. FOTO: Marko Saarm / Sakala

Esimesel poolaastal märkimisväärselt investeeringuid vähendanud võrguettevõtte Elektrilevi kliendid pidid mullusega võrreldes viiendiku võrra sagedamini elektrita läbi ajama.

Tellijale

Elektrilevi kulutas võrguteenuse paremaks tegemisele esimesel poolaastal 39,1 miljonit eurot, mis jääb enam kui kümnendiku võrra alla eelmise aasta sama aja investeeringutele. Ettevõtte kinnitusel tuleneb arvude erinevus eeskätt asjaolust, et suuremad investeeringud on sel korral planeeritud aasta teise poolde, koguinvesteering ulatub aasta lõpuks siiski mullusega samale tasemele.

Samal ajal kui Elektrilevi investeeringuid koomale tõmbas, tabas kliente enam kui viiendiku võrra rohkem elektrikatkestusi: aasta esimesel poolel oli Elektrilevi võrgus 10 600 katkestust, mullu samal ajal aga 8365. Tavapärasest suurem rikete arv oli tingitud eeskätt jaanuaris ja aprillis elektrivõrku räsinud tuulest ning juuni alguse tormist.

15.08.2015 18.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto