Sisukord
Nädala näod
Tänane leht
15.08.2015
Eesti Mootorrattur on liikluses kiirem, kuid nõrgem pool Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Irbisepoeg peab isaga harjuma Horoskoop Eesti lühiuudised Arvamusfestival seadis end Paides sisse Esikas 15.08 Buratino-mehe lahkumine Eestlaste IT-tehing jõudis Venemaa peaprokuröri lauale Majandus Eestlaste IT-tehing jõudis Venemaa peaprokuröri lauale Välismaa Libauudised: Taliban otsib superstaari ja hallid varjundid Ühendemiraatides Pakistani libauudiste kriitikatule eest ei pääse keegi Välismaa lühiuudised Arvamus Tagasivaade: puuskulptuurid Kaarli puiesteel Neeme Korv: velotakso ohtlik pretsedent (1) Juhtkiri: ootused on plussis Supertehingust sai suur peavalu Päeva Karikatuur Punase kuradi tulek Katmata näoga Tsahkna Vägev üllataja Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Postimees 1909. aastal: kunstnikkude problem Kultuur Buratino-mehe lahkumine Sport Spordi lühiuudised Ka pronks jäi Poola Eesti nigel vorm tekitab küsimusi Kaotus, mis tuli väga halval ajal Talihärm läheb USAsse lund otsima ja haridust omandama Tarbija Ostukoha valikul pole hind ainus argument Psühholoog: paljudele pakub kallis poes ostlemine rahuldust Arter Horoskoop «Wallander» muudab suveõhtud kriminaalseks Võtkem huumoriga! Arter soovitab Kirev ja mitmekesine festivalimood Lohakas salat ehk Insalata Vastasa Katrin Saks: mulle meeldib riskida Vallaliste võidukäik – kuidas üksikute inimeste elu on paremaks muutunud? Milline oli Eesti tuntud inimeste esimene kohtumine kooliga? Grusiiniga kokkamas: haarame hatšapuril sarvist Oli aeg, kui sipelgad jooksid üle selja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Punase kuradi tulek

1 min lugemist
Šoti miljardär Brian Souter. FOTO: Videokaader

Eesti vanasõna ütleb, et eks see koer kiunatab, kes kiviga pihta saab. Šoti miljardäri Brian Souteri odavbussifirma liiniletulekuga kaasnevat jälgides on selge, et kiviga pihta saanuid Eestis jagub. Kohalike bussifirmade silmis on tegu vaat et vanakuradi endaga, kes maa peale hävingu toob.

Neil on ka põhjust muretseda, sest jõukas võõras soovib hakata sõitma vaid nendel liinidel, mis toovad tulu. Erinevalt kohalikest jõuab uus tulija üsna kaua inimesi vedada nii, et piletitulu ei kata ära isegi mitte bussijuhi palka. On selge, et kui turg on vallutatud, siis kerkivad ka piletite hinnad ning mitte vähe, sest vahepealne kahjum on vaja tasa teenida.

Et mure pole päris õhust võetud, näitab ühe asjatundja nukker tõdemus: musta stsenaariumi järgi jäävad Eesti teedele sõitma vaid suured ja punased ning luksuslikud hallid bussid. Ja see ei ole kindlasti sõitjate huvides. 

Seotud lood
14.08.2015 17.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto