Sisukord
Arvamus
Postimees
18.08.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Liigne huvi võib sigadele saatuslikuks saada Horoskoop Eesti lühiuudised Venemaal istus vangis vähemalt kaheksa Eesti kodanikku (1) Põhja-Tallinnas Kopli tänaval põles puumaja Esikülg Majanduse lühiuudised Koolijütsid eelistavad multikategelastega asju Suu ja silmad vett täis, kontrolli pole ollagi Õnnetusse sattunud naine ei osanud ujuda Liutorud on õigesti kasutades ohutud Male Eesti lühiuudised Mälumäng Maksu- ja tolliamet hävitas kaheksa tonni salatubakat Majandus Majanduse lühiuudised Isesõitev auto hiilib lähemale Tõotab tulla suurepärane vilja-aasta Välismaa Välismaa lühiuudised Putin tahab panna Krimmi turismi õitsema Bakuu saatis raskelt haiged inimõiguslased vangi Ukrainast tuleb ärevaid teateid Arvamus Juhtkiri: inimese enda vastutust ei asenda ka reeglid Argo Ideon: mis kuu on katastroofikuu? Postimees 1910. aastal: mitte vanast kinni hoida, vaid uut otsida! Indrek Ibrus: ETV+, ja meel lahtub Toomas R. Raist: Kas kodumaistel e-poodidel on lootust? Olev Remsu: ksenofoobia valitsuse tasemel Lugeja kiri: kas 2+2 on 4? Või 2? Või 3? Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Ats Kuldkepp: Itaalia võimsus ja Thbilisi spordipalee tossav vaim Peatreener võitjatest: keegi neist pole valmis mängija Esireketitele kõlas häirekell Kuus põletavat küsimust seoses eestlaste ja kergejõustiku MMiga Tallinn Tallinna lühiuudised Põhja-Tallinnas Kopli tänaval põles puumaja Tarbija Isesõitev auto hiilib lähemale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Indrek Ibrus: ETV+, ja meel lahtub

4 min lugemist
Indrek Ibrus FOTO: Toomas Huik

Venekeelse kanali ETV+ programmist ja petoimetaja sõnumitest vaatab vastu suund meelelahutuslikkusele, aga vähe on Eesti päriselu kajastamist, mille jaoks see kanal loodi, leiab Indrek Ibrus, Tallinna Ülikooli meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskuse juht, hiljutine kultuuriministeeriumi audiovisuaalnõunik.

Tellijale Tellijale

Ilmar Raag kirjutas 11. augusti Postimehes («ETV+ ülesanne on anda veel üks instrument maailma mõtestamiseks»), et kriitika ETV+ peatoimetaja Darja Saare aadressil on paranoiline ja ülepingutatud. Saar rääkis mäletatavasti intervjuus Vene telekanali uudistesaatele, et ETV+ hakkab kriitilistes küsimustes edastama vabariigi valitsuse seisukohti. Tegelikult muidugi ei hakka, kinnitasid Raag ja teisedki ERRi esindajad, kaasa arvatud Saar ise. Tõepoolest on usutav, et ei hakka. Ilmselt oli tegu vaid noore peatoimetaja hetkelise komistamisega, mis võib küll maineriskina oma elu elama hakata.

Aga see selleks. Siin tahan hetkeks arutleda Raagi eelduse üle, et ERRi sõltumatuses ei tohi kahelda, seda avalikkuses kritiseerida. Selle kõrval tõi ta aga esile, et ETV+ ise peaks jääma lõpuni tasakaalustatuks, andma kõigile osalistele sõna, kuna just see hakkabki seda kanalit eristama idapiiri taga olevatest. Küllap on ta seega ka nõus sellega, et sama peab käima kogu Eesti ühiskonna kohta – et niipea kui tekib väikegi oht või kahtlus ERRi sõltumatuse suhtes, võime kõik reageerida kiirelt ja kriitiliselt, kuna just tegelik sõnavabadus meid Peipsi-tagustest seatustest eristab.

17.08.2015 19.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto