Sisukord
Eesti
Tänane leht
18.08.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Liigne huvi võib sigadele saatuslikuks saada Horoskoop Eesti lühiuudised Venemaal istus vangis vähemalt kaheksa Eesti kodanikku (1) Põhja-Tallinnas Kopli tänaval põles puumaja Esikülg Majanduse lühiuudised Koolijütsid eelistavad multikategelastega asju Suu ja silmad vett täis, kontrolli pole ollagi Õnnetusse sattunud naine ei osanud ujuda Liutorud on õigesti kasutades ohutud Male Eesti lühiuudised Mälumäng Maksu- ja tolliamet hävitas kaheksa tonni salatubakat Majandus Majanduse lühiuudised Isesõitev auto hiilib lähemale Tõotab tulla suurepärane vilja-aasta Välismaa Välismaa lühiuudised Putin tahab panna Krimmi turismi õitsema Bakuu saatis raskelt haiged inimõiguslased vangi Ukrainast tuleb ärevaid teateid Arvamus Juhtkiri: inimese enda vastutust ei asenda ka reeglid Argo Ideon: mis kuu on katastroofikuu? Postimees 1910. aastal: mitte vanast kinni hoida, vaid uut otsida! Indrek Ibrus: ETV+, ja meel lahtub Toomas R. Raist: Kas kodumaistel e-poodidel on lootust? Olev Remsu: ksenofoobia valitsuse tasemel Lugeja kiri: kas 2+2 on 4? Või 2? Või 3? Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Ats Kuldkepp: Itaalia võimsus ja Thbilisi spordipalee tossav vaim Peatreener võitjatest: keegi neist pole valmis mängija Esireketitele kõlas häirekell Kuus põletavat küsimust seoses eestlaste ja kergejõustiku MMiga Tallinn Tallinna lühiuudised Põhja-Tallinnas Kopli tänaval põles puumaja Tarbija Isesõitev auto hiilib lähemale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Liigne huvi võib sigadele saatuslikuks saada

2 min lugemist
Sigade matmispaik Torma vallas. Sead tungisid maapinnale. FOTO: Erakogu

Põllumajandusministeeriumi hinnangul on avalikkus oma huviga seakatku vastu liiale läinud ja nii ajakirjanikud kui ka teised huvilised peavad arvesse võtma, et matmispaikade läheduses viibides ohustatakse terveid sigu.

Tellijale Tellijale

Ministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Kristo Mäe sõnul on haigestunud ja hukatud sigade matmine keeruline ning kõrvaliste isikute juuresviibimine suurendab katku leviku tõenäosust. «Ajakirjanikud on liikuv rahvas,» selgitas Mäe. «Kuni sead pole maha maetud, ei tohiks matmispaikade lähedusse minna,» lausus ta.

«Mingi piirini on huvi toimuva vastu loomulik ja mõistetav, sest seakatku puhul on tegemist erakordse juhtumiga,» rääkis ta. «Teisest küljest see põhjalikkus, millega seda kajastatakse, on liigne: hommikul helistati ja küsiti erinevatest ajakirjandusväljaannetest, kuhu täpselt sead maetakse, et läheks aga kohe filmima,» tõi ta näite.

17.08.2015 19.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto