Sisukord
Eesti
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (24) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (84) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (36) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Moskva saadab Tallinna uue saadiku

2 min lugemist
Venemaa uus suursaadik Eestis Aleksandr Petrov FOTO: Jaanus Piirsalu

Venemaa vahetab välja oma suursaadiku Eestis, sügisest saabub praeguse saadiku Juri Merzljakovi asemele Venemaa välisministeeriumi Saksamaa-spetsialist Aleksandr Petrov.

Petrovi nimetamist suursaadikuks kinnitas ka Vene välisministeerium. Tegemist on plaanilise saadikuvahetusega, sest Juri Merzljakovil saab täis viieaastane ametiaeg. Praegustel andmetel peaks uus saadik Petrov saabuma Tallinna septembri lõpus.

Petrovi saamisele suursaadikuks on nõusoleku andnud ka Eesti välisministeerium, mis tähendab suure tõenäosusega, et Vene välisministeerium kas on juba andnud või annab kohe-kohe nõusoleku Arti Hilpuse saamisele Eesti uueks suursaadikuks Moskvas.

62-aastase Aleksandr Petrovi senine diplomaadikarjäär on olnud tagasihoidlik. Tema kõrgeim amet välislähetuses on olnud Venemaa peakonsul Saksamaal Bonnis aastatel 1999–2000. Eesti on Petrovile esimene töökoht suursaadikuna.

Varem on Venemaa Eestisse saatnud oma saatkonda juhtima diplomaadi, kellele see on debüüt suursaadikuna, vaid korra – 2001. aastal Konstantin Provalovi.

Tallinna tuleb Petrov Vene välisministeeriumi 3. Euroopa osakonna direktori asetäitja kohalt. See on üks kahest Vene välisministeeriumi tähtsamast Euroopa asjade osakonnast, mis tegeleb Saksamaad ja Austriat ning Ida-Euroopa suuremaid riike Poolat, Tšehhit, Ungarit ja Slovakkiat puudutavate küsimustega.

Moskva rahvusvaheliste suhete instituudi (MGIMO) professori, pikalt Venemaa välisministeeriumis töötanud Valeri Vorobjovi sõnul on Petrov üks paremaid Smolenski väljaku (Vene välisministeeriumi asukoht Moskvas – toim) spetsialiste Saksamaa alal. Oma karjääri poolest ongi Petrov selgelt germanist, sest ta on töötanud ainult Nõukogude Liidu ja Venemaa saatkondades ning konsulaatides Austrias ja Saksamaal.

Germanistid on Venemaa välisministeeriumis enamasti tuntud oma konservatiivsete vaadete poolest, kommenteeris Postimehele Petrovi määramist Moskva üks välispoliitikakommentaatoreid, kes palus oma nime mitte nimetada. «Nii et tegemist on kindlasti distsiplineeritud diplomaadiga, kes hakkab töötama rangelt keskusest saabuvate instruktsioonide järgi. Mingit oma initsiatiivi ta üles näitama ei hakka,» lisas ekspert.

---------------------

ALEKSANDR PETROV

* Lõpetas MGIMO (tollal NSV Liidu välisministeeriumi akadeemia) 1977. aastal, mille järel asus tööle NSV Liidu välisministeeriumisse.

* 1978–1983 töötas NSV Liidu saatkonnas Austrias.

* 1989–1993 töötas NSV Liidu / Venemaa peakonsulaadis Münchenis (Saksamaa).

* 1996–2000 töötas Venemaa saatkonnas Saksamaal.

* 1999–2000 Venemaa peakonsul Bonnis (Saksamaa).

* 2005–2011 nõunik-saadik Venemaa saatkonnas Saksamaal.

* Alates 2011. aastast Venemaa välisministeeriumi 3. Euroopa osakonna direktori asetäitja.

* Valdab saksa ja prantsuse keelt. Abielus, täiskasvanud tütar.

Allikas: Venemaa välisministeerium

Seotud lood
21.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto