Sisukord
Eesti
Tänane leht

Kohvrit ootab teel kolooniasse ohtlik teadmatus

4 min lugemist

Kõige suurem määramatus Eston Kohvri saatuses algab siis, kui ta saadetakse Pihkva eeluurimisvanglast pärast kolmapäeval langetatud kohtuotsuse jõustumist edasi range režiimiga kolooniasse. Sellel teekonnal võib Kohver Eesti võimude vaateväljast mitmeks nädalaks kaduda.

Tellijale Tellijale

Olgu Moskva Lefortovo (suhteliselt head) ja Pihkva (suhteliselt kesisemad) eeluurimisvangla tingimused millised tahes, aga niikaua, kui kolmapäeval 15 aastaks Venemaal vangi mõistetud kaitsepolitseinik Eston Kohvrit hoitakse seal, teavad Eesti võimud ja avalikkus vähemalt, kus ja millistes tingimustes ta viibib.

Juba seetõttu on väga oluline, et Kohver ja tema Vene riigi määratud advokaat Jevgeni Aksjonov kaebaksid alates 19. augustist kümne päeva jooksul kohtuotsuse edasi. Seni kuni hakatakse arutama edasikaebust kõrgema astme kohtus, hoitakse Kohvrit edasi eeluurimisvanglas, kus teda saab vähemalt kaks korda kuus külastada Eesti konsul. Juba süüdimõistetuna koloonias, mis võib pealegi asuda teadmata kauguses (nt Kaug-Idas), ei saaks konsul teda enam nii sagedasti külastada. Edasikaebus tähendaks Kohvrile umbes pooleaastast ajalist võitu enne kolooniasse saatmist.

20.08.2015 22.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto