Sisukord
Välismaa
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Saksamaa üritab valepagulastest lahti saada

4 min lugemist
Asüülitaotlejad Lõuna-Saksamaal Deggendorfi spordihallis. FOTO: AFP/SCANPIX

Kes Balkani maades televiisorit vaatama juhtub, võib näha kummalist reklaami, kus piitsutava vihma keskel aetakse buss täis morni näoga asüülitaotlejaid ja nende kompse ning seejärel läheb sõit otse lennujaama. Tegemist on Saksa riigi korraldatud värske kampaaniaga, mis peaks vähendama migranditulva riikidest, kus elanikke otsene hädaoht ei varitse.

Tellijale

Neljaminutiline teleklipp on suunatud Albaania, Kosovo, Bosnia, Serbia ja Montenegro elanikele, sest Saksa võimudel on kõrini Balkani nn valepagulaste hulgast, kellega tegelemine röövib aega, mis võiks kuluda Põhja-Iraagist ja Süüria sõjakolletest pagenud inimestele. 

«Ära riku enda ja oma lähedaste elu. Lääne-Balkani inimeste esitatud asüülitaotlused saavad heakskiidu vaid erakordsetel juhtudel,» kõmistab pealelugeja reklaamis, ja lisab hoiatuse, et Saksamaalt juba välja saadetud isikud saavad terve Schengeni ala sissesõidukeelu, ka tuleb neil reis kodumaale omast taskust kinni maksta.

20.08.2015 22.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto