Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Matkaraja raha lendas vastu taevast

2 min lugemist
Tähtvere vald lasi Vorbusel Emajõe äärde Jänese matkarajale viivale teele panna ette tõkkepuu, sest jõe äärde veeti autodega rämpsu. Tabalukuga tõkkepuu hoiab ilmselt paljud korralikud jõe äärest eemal. Samas saab sõita tõkkepuu kõrvalt ja heinas olevate jälgede järgi seda ka tehakse. FOTO: Kalev Saar

Tosin aastat tagasi Emajõe äärde rajatud Jänese matkarada on kaardilt kadunud: Tähtvere vald seda enam ei hoolda ja Tartu linnal pole õigust võõral maal toimetada. Kallasraja kasutamise igaüheõiguski on seal säilinud rohkem paberil.  

Tellijale

«Ei ole seda matkarada enam,» kinnitas Tähtvere vallavanem Rein Kokk. «Kolm aastat tagasi otsustasime Tartu linnavalitsusega, et lõpetame selle tsirkuse ära, pole mõtet hoolduse peale raha tuulde loopida, võtame sildidki maha. Kurb muidugi, tehti tööd ja kulutati hulk raha, ilus rada oli, aga sellest sai tõeline hullumaja.»

Vähe sellest, et  pole enam silte: Vorbuse külas on Tähtvere vald pannud Emajõe äärde matkarajani viivale teele tõkkepuu. «Sealt sõideti džiipide ga alla jõe äärde ja veeti sinna rämpsu, siia käis tõeline loomaaed,»  selgitas vallavanem.

20.08.2015 22.08.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto